Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Fliks: lēmums par «airBaltic» tiek apzināti vilcināts

«Vakardienas MK sēdes slēgtajā daļā apspriestais «airBaltic» jautājuma risināšanas scenārijs neko nedod – lēmums par valsts kā akcionāra dalības formu lidsabiedrībā un tās nepieciešamībā pēc kapitāla palielināšanas nav pieņemts,» norāda «airBaltic» vadītājs Bertolts Fliks.

Fliks paziņojumā medijiem norādījis, ka lēmums par «airBaltic» ir novilcināts jau piecus mēnešus un «valdība Valda Dombrovska (V) un Arta Kampara (V) personā to turpina darīt.»  

Viņš norāda - pēc 23.augusta sēdes rezultātiem ir skaidrs, ka šī valdība lēmumu par piedalīšanos «airBaltic» kapitāla palielināšanā nepieņems. «Konsultantam ieteikuma sagatavošanai dotas divas nedēļas, pēc tam nepieciešams mēnesis akcionāru sapulces sasaukšanai. Rezultātā jebkāda lēmuma pieņemšana ir atlikta uz laiku, kad pēc vēlēšanām šī valdība visticamāk nepastāvēs,» norāda Fliks.

Viņš uzsver, ka «airBaltic» valde turpinās rūpēties par kompāniju līdz jaunas valdības izveidošanai un ka privātais akcionārs «Baltijas Aviācijas Sistēmas» (BAS) jau iemaksājis 17 miljonus eiro avansā kā savu «airBaltic» kapitāla palielināšanas daļu.

««airBaltic» valde ir saņēmusi privātā akcionāra oficiālu paziņojumu par BAS akciju pārdošanu, kas ļauj valstij izmantot savas pirmpirkuma tiesības,» uzsver Fliks. BAS paziņojis par visa sava finanšu ieguldījuma pārdošanu, pārdošanas gadījumā atstājot lidsabiedrību pilnībā.

BAS norādījis, ka pārdošanas situācijā vēlas saņemt atlīdzību par sevis veiktajiem finanšu ieguldījumiem lidsabiedrībā to nominālvērtībā. Valde uzsver, ka privātā akcionāra veiktie ieguldījumi ir reāli un auditoru vairākkārt pārbaudīti, un darījumi saistībā ar tiem apstiprināti kā precīzi un atbilstoši izpildīti.

BAS uzskata, ka pašreizējā situācijā politiski apsvērumi un intereses no valsts puses prevalē pār komercdarbības loģiku, kā rezultātā tiek būtiski apdraudēts BAS ieguldījums lidsabiedrībā «airBaltic».

BAS uzsver, ka joprojām spēkā ir visu trīs risinājumu iespēja, kurus piedāvā privātais akcionārs - 1) valsts iegādājas visas BAS akcijas «airBaltic», 2) BAS iegādājas visas valsts akcijas, 3) valsts nolemj atbalstīt «airBaltic» padomes vienbalsīgi pieņemto lēmumu par pamatkapitāla palielināšanu, kas neprasa valstij ieguldīt līdzekļus pamatkapitālā.