Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Neaptur tiesvedību TP un KNAB strīdā par 1,03 miljoniem latu

Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments šodien noraidīja Tautas partijas (TP) lūgumu apturēt kasācijas tiesvedību partijas strīdā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) par 1,03 miljoniem latu.

Senāts noraidīja TP lūgumu līdz ar tiesvedības apturēšanu šajā lietā iesniegt pieteikumu Satversmes tiesā (ST) izvērtēt iespējamo partiju finansēšanas likumā ietverto dubultās sodīšanas principu un tā atbilstību Satversmei.

Noraidot TP lūgumu, Senāts atzīmēja, ka tad, ja, pieņemot nolēmumu, tiks konstatēta nepieciešamība vērsties ST, Senāts to var darīt pēc savas iniciatīvas.

Senāta sēdē šodien tika uzklausīti TP advokāta Mārtiņa Paparinska un KNAB pārstāves Ilzes Dravenieces paskaidrojumi saistībā ar kasācijas sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas TP interesēm nelabvēlīgo spriedumu.

Senāts noteica, ka spriedums TP strīdā ar KNAB AT kancelejā būs pieejams no 22.septemebra.

Paparinskis šodien Senāta sēdē, pamatojot lūgumu par tiesvedības apturēšanu un pieteikuma iesniegšanu ST, sacīja, ka partijai ticis piemērots gan administratīvais sods, gan noteikts naudas atmaksāšanas pienākums, kas arī traktējams kā sods. Šīs darbības, proti, dubulto sodīšanu par pārkāpumu, iepriekš spriedumā akceptējusi arī Administratīvā apgabaltiesa.

Savukārt Draveniece TP advokāta izteiktos apsvērumus neatzina, kā arī pauda pārsteigumu par iniciatīvu vērsties ST, jo pati partija savās darbībās neesot ievērojusi Satversmē noteikto vienlīdzības principu, par ko liecinot tas, kādas shēmas tikušas būvētas un kādas milzīgas naudas summas izlietotas, apejot likumu.

Velkot paralēles ar nodokļu likumdošanu, KNAB pārstāve uzsvēra, ka arī nodokļu nemaksātāji tiek sodīt administratīvi un viņiem arī tiek uzlikts pienākums atmaksāt valstij nesamaksātos nodokļus. Draveniece rezumēja, ka, sākot likvidācijas procesu, pati partija cenšas izvairīties no sekām - naudas līdzekļu atmaksāšanas.

Jau ziņots, ka TP kasācijas sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas 2010.gada 25.novembra spriedumu iesniedza 23.decembrī. Apgabaltiesa to pieņēma un nosūtīja izskatīšanai Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamentā.

Apgabaltiesa iepriekš divās atsevišķās lietās sadalīja TP sūdzības lietu par KNAB lēmumiem.

Kā ziņots, 9.jūlijā TP 15.kongresa delegāti nolēma likvidēt partiju. No 308 kongresa delegātiem par TP darbības izbeigšanu nobalsoja 248. Pret balsoja 26 kongresa delegāti.

Vairāki aģentūras LETA aptaujātie juristi iepriekš pauda uzskatu, ka līdz TP likvidācijas procesa pabeigšanai pastāv iespēja atgūt no tās naudu, tostarp 1,03 miljonus, iespējams, pretlikumīgi saņemto un iztērēto finanšu līdzekļu, bet pēc likvidācijas noslēgšanas šādas iespējas vairs nav.

TP tiesā bija apstrīdējusi KNAB lēmumus, ar kuriem tai uzdots ieskaitīt budžetā 235 856 latus - summu, kas pārsniegusi pieļaujamo priekšvēlēšanu izdevumu apjomu, un 791 510 latus - summu, ko KNAB atzinis par neatļauti saņemtiem ziedojumiem un dāvinājumiem, kā arī lēmumu par soda naudas noteikšanu.

2010.gada 13.novembrī Administratīvā apgabaltiesa noraidīja TP sūdzību par KNAB 2007.gada 6.jūnija lēmumu. TP advokāts iepriekš atzina, ka šajā lietā bijis strīds par 5000 latu soda naudas uzlikšanu TP. Šis lēmums nav pārsūdzams un ir stājies spēkā.