Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas kosmosa kuģis pēc neveiksmīga starta nogāžas Sibīrijā

Trešdien no Baikonuras kosmodroma uz Starptautisko Kosmosa staciju (SKS) startējusī Krievijas raķete ar bezpilota kravas kuģi «Progress-M-12M» nav spējusi sasniegt ieplānoto orbītu, un tā atlūzas nogāzušās Sibīrijā Altaja republikā, apliecināja Krievijas kosmosa aģentūra «Roskosmos».

«Lidojuma 325.sekundē nesējraķetes «Sojuz-U» ar kravas kuģi

«Progress-M-12M» trešās pakāpes dzinēja iekārtai radās traucējumi, kas noveda pie tā avārijas atslēgšanās. Transporta kravas kuģis «Progress-M-12M» uzdotajā orbītā nav izvests,» teikts paziņojumā «Roskosmos» mājas lapā.

Kā pavēstīja avoti Altaja republikas drošības dienestos, kosmosa kuģis kopā ar nesējraķetes trešo pakāpi nogāzies neapdzīvotā vietā taigā.

Kosmosa kuģim pēc divām diennaktīm SKS bija jānogādā vairāk nekā 2,6 tonnas materiālu, tostarp pārtika, ūdens, degviela, iekārtas un dāvanas.

Kā pavēstīja avots «Roskosmos», tā ir pirmā reize kopš 1978.gada, kad kravas kuģim «Progress» nav izdevies orbitālajā stacijā nogādāt kravu. «Faktiski tā ir pirmā reize mūsu pilotējamo lidojumu vēsturē, kad kravas kuģa starts nav noritējis pēc plāna. Kopš 1978.gada nekas tāds ar «Progresiem» nav noticis,» piebilda avots.