Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērziņš: pagaidām pāragri spriest, vai līdzekļu ieguldīšana «airBaltic» būtu lietderīga

Pagaidām ir pāragri spriest, vai līdzekļu ieguldīšana Latvijas nacionālajā aviokompānijā «airBaltic» krīzes laikā būtu lietderīga, trešdien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski atzina Valsts prezidents Andris Bērziņš.

«Redziet, nav jau tāds lēmums pieņemts. Tiek izvērtēta situācijas attīstība. Es sapratu no premjera, ka divu nedēļu laikā tiks dots vērtējums šai situācijai. Šis jautājums nav tik vienkārši novērtējams un nomērāms, cik vajag ieguldīt un kā vajadzētu rīkoties,» teica Bērziņš.

Dombrovskis savukārt informēja, ka valdība paudusi gatavību iesaistīties un atbalstīt «airBaltic» darbību, tostarp to atbalstīt finansiāli.

«Pašreiz ir divi pamatscenāriji, kas ir izvirzīti tālākai izstrādei un sarunām ar mazākuma akcionāriem, – abu akcionāru proporcionāls ieguldījums pamatkapitālā, saglabājot esošo akciju proporciju, vai arī iespēja no valsts puses pārņemt [mazākuma akcionāra] «Baltijas aviācijas sistēmu» (BAS) akciju daļas «airBaltic», sacīja Dombrovskis.

Kā būtiskāko priekšnosacījumu tam, lai «airBaltic» sāktu pelnīt, premjers minēja to, ka uzņēmumam nepieciešama vadības maiņa. Viņš arī uzsvēra, ka jaunais uzņēmuma vadītājs nebūs politiķis, un norādīja, ka vadītājam jābūt profesionālam menedžerim ar pieredzi aviācijas nozarē un starptautisku reputāciju.

«Mūsu priekšlikums ir atrast profesionālu vadītāju, kas pārskatāmā laika posmā spēj nodrošināt uzņēmuma rentabilitāti,» paskaidroja Dombrovskis.