Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LB vadītājs: neziņa Eiropā turpināsies piecus līdz septiņus gadus

Situācija Eiropā ir ļoti nervoza. Arvien parādās jauni eksperti, kas stāsta, cik ir slikti un būs vēl sliktāk. Un tas nav labi, uzskata Latvijas Bankas vadītājs Ilmārs Rimšēvičs.

Sarunā Latvijas Radio bankas vadītājs neslēpa, ka neziņa Eiropā saistībā ar valstu finansiālo stāvokli turpināsies vēl piecus līdz septiņus gadus. «Es teiktu, ka ir tāda neziņa. Tas ir tieši saistīts ar eirozonas valstu vēlēšanos samazināt izdevumus. Tas turpināsies piecus līdz septiņus gadus,» sacīja bankas šefs.

Bankas vadītājs arī atzīmēja, ka daudzo ekspertu bēdīgās prognozes par Eiropas attīstību ietekmē jebkuru iedzīvotāju. «Tas nav labi. Cilvēkiem neiztur nervi, tie iet un dara nevajadzīgas lietas,» teica viņš.

Tomēr Rimšēvičs pauž pārliecību, ka «pārmaiņas Eiropā būs stabilitātes un noteiktības virzienā».

Viņš arī joprojām paliek pie pārliecības, ka Latvijai noteikti jāpievienojas eirozonas valstīm. Bankas vadītājs uzsver, ka Latvija nevar vadīties pēc lielo valstu vajadzībām. «Mēs esam maza ekonomika, maza laiviņa lielā pasaules okeānā.»