Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kristovskis atkārtoti virza priekšlikumus par Materiālās palīdzības fonda izveidi

Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis (V) atkārtoti virzīs valdības sēdei Ārlietu ministrijas priekšlikumu par Materiālās palīdzības fonda izveidi, informē ministrijā.

Šāds fonds atvieglos Latvijas valstij sniegt palīdzību ārvalstīs problēmās nonākušiem Latvijas valsts piederīgajiem, uzskata ministrs.

Šis priekšlikums ir par kārtību, kādā tiktu sniegta materiālā palīdzība personām, kurām ir Latvijas pase un kuras nonākušas ārkārtas situācijā ārvalstīs.

«Ja šāds palīdzības fonds būtu savulaik ticis izveidots, tad 24. un 25.augustā Londonā ārkārtas situācijā nonākušajai Latvijas bērnu grupai būtu bijis iespējams palīdzēt ātrāk un efektīvāk,» norādīja Kristovskis.

«Šajā situācijā Latvijas vēstniecības Lielbritānijā darbinieki bija uzdevuma augstumos, un ārkārtas situācija tika veiksmīgi atrisināta. No sirds pateicos viņiem visiem, kā arī pašvaldībām un tiem cilvēkiem Latvijā, kuri bija gatavi materiāli palīdzēt. Kopīga darba rezultātā Londonā vēl palikušajiem bērniem pagājušajā naktī tika nodrošināta naktsmītne, viņi tika paēdināti un šorīt ar rīta reisu nogādāti mājās,» uzsvēra ārlietu ministrs.

Ministru Kabinetā šo ziņojumu varētu izskatīt 6.septembrī.