Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zvejsalnieks vērsies KNAB par «pusbandītiska grupējuma» iesaistīšanos ZRP

No Zatlera reformu partijas (ZRP) nesen izslēgtais advokāts Artūrs Zvejsalnieks vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), paužot aizdomas, ka ZRP darbībā iesaistījušies daudzas ar apsardzes uzņēmumu «TM security» saistītas personas, no kurām daļa veikusi aizdomīgus ziedojumus. Savukārt ZRP pārstāvji saistību ar šo kompāniju neatzīst un Zvejsalnieku vaino politisko pretinieku pasūtījumu izpildīšanā.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Zvejsalnieks, viņš šodien iesniegumu iesniedzis KNAB, bet rīt to plāno iesniegt Ģenerālprokuratūrā un Drošības policijā. Kā aģentūrai LETA apstiprināja KNAB preses pārstāve Ieva Karlsberga, iesniegums ir saņemts, un KNAB izvērtēs tajā minēto informāciju.

Presei izplatītā paziņojumā Zvejsalnieks informē, ka, pārbaudot publiski pieejamos datus par ZRP dibinātājiem, viņam izdevies atrast vismaz 55 cilvēkus, kuri varētu būt saistīti ar SIA «TM security» un tās meitasuzņēmumu darbību.

Zvejsalnieks norāda, ka 2010.gadā tieši pēc viņa iesnieguma Iekšlietu ministrijas Licencēšanas komisija atņēmusi licenci šai apsardzes firmai. Pēc viņa teiktā, šī firma esot pazīstama ar to, ka ar spēka metodēm veic uzņēmumu sagrābšanu, un licence esot atņemta tieši saistībā ar «TM security» darbībām Ventspilī, sagrābjot AS «Ventbunkers» ofisu. Par šīm darbībām Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē tiekot veikts kriminālprocess. «Nelikumīgās darbību arhitekts bija Olafs Berķis, kura intereses dažādos procesos pārstāv advokāts Mārtiņš Kvēps. Tieši Kvēps pārstāv SIA «TM Security» tiesā,» apgalvo advokāts.

Par 12 no šiem ZRP esošajiem cilvēkiem, tai skaitā «TM security» valdes priekšsēdētāja brāli, neesot šaubu, ka tie ir bijušie tieši iesaistīti šīs kompānijas operācijās. Vairāki apsargi uz ZRP dibināšanu esot paņēmuši līdzi savus ģimenes locekļus. Vismaz četras personas no Zatlera partijas dibinātājiem tikušas aizturētas Ventspilī sakarā ar AS «Ventbunkers» ofisa sagrābšanu, informē Zvejsalnieks.

Zvejsalniekam lielas raizes radot fakts, ka vismaz astoņi no jauniešiem, kas vienas dienas laikā ir ziedojuši katrs apmēram 1000 latu Zatlera partijai, ir starp šiem ar «TM security» saistītajiem cilvēkiem.

Advokāts secinājis, ka visus ar «TM security» saistītos partijas dibinātājus vienojot kopīga īpašība - tos dalībai partijā ieteicis Klāvs Olšteins, kas pirms ievēlēšanas Saeimā bijis advokāta palīgs vienā birojā ar Kvēpu.

«Diemžēl, pat virspusēji pārbaudot informāciju, noskaidrojas, ka Zatlera partijas pārstāvji vai nu brutāli melo, vai paši nezina, kas notiek viņu partijā. Izskatās, ka partija ir pārdevusies grupējumam, kas nelikumīgā ceļā cenšas pārņemt kontroli pār Latvijas lielākajiem uzņēmumiem, pie tam tas noticis par pārsteidzoši mazu naudas summu,» klāsta Zvejsalnieks.

Savukārt Olšteins, reaģējot uz Zvejsalnieka sniegto informāciju, izplatījis paziņojumu, kurā teikts, ka Zvejsalnieks, visticamāk, esot ZRP politisko pretinieku sūtnis, ko apliecinot fakts par dāsnajiem piedāvājumiem ziedot partijai «V naudu» un apgādāt partiju ar visām nepieciešamajām lietām, kā arī aktīva partijas nomelnošana pēc viņa izslēgšanas. Zvejsalnieks gan aģentūrai LETA noliedza, ka būtu piedāvājis kādus ziedojumus.

Olšteins skaidro, ka ZRP ir vairāk nekā 1200 biedru, kuri savu vēlmi un motivāciju darboties partijā ir izteikuši dažādos veidos - tostarp partijas mājaslapā, elektroniski piesakoties. Aptuveni 1000 cilvēki šobrīd esot izteikuši vēlmi kļūt par ZRP biedriem un gaidot uzņemšanas brīdi. No visiem partijas biedriem 293 cilvēki piedalījušies dibināšanas sapulcē. Partijas dibinātāji tikuši izvēlēti no sākotnējiem elektroniskajiem pieteikumiem, to vidū bija iekļuvis arī Zvejsalnieks.

«Partijas rindās darbojas cilvēki ar dažādām profesijām, un, protams, esmu vairākkārt ticies ar šiem cilvēkiem. Diemžēl man nav bijusi iespēja iepazīties ar katra biedra vai partijas aktīvista dzīves gājumu, bet varu teikt, ka mūsu partijas rindās darbojas gan ārsti, gan juristi, gan sportisti, gan citu profesiju pārstāvji. Ja kāds no partijas dibinātājiem vai biedriem ar savu rīcību pārkāps ZRP statūtus vai Ētikas kodeksu, tad tiks vērtēta šī konkrētā cilvēka atbilstība biedra statusam,» norāda Olšteins.

ZRP pārstāvis norāda, ka Zvejsalnieks kā zvērināts advokāts pārstāvējis vairākus Šveices advokāta Rūdolfa Meroni kontrolētus uzņēmumus - tādus kā AS «Kālija parks» un AS «Ventbunkers». Publiski pieejamā informācija liecinot, ka vēl šā gada ziemā Zvejsalnieks kā zvērināts advokāts pārstāvējis Meroni intereses konfliktā ap AS «Ventbunkers» un Latvijā pret Meroni ierosināts kriminālprocess par dokumentu viltošanu un krāpšanos.

Zvejsalnieks gan aģentūrai LETA uzsvēra, ka Meroni nekad neesot bijis viņa klients un viņš ar šo cilvēku nekad neesot runājis.

Kā novēroja aģentūra LETA, 13.augustā ZRP kopsapulcē Kongresu namā tika nodrošināta pamatīga apsardze, un kāds no apsargiem piedalījās arī balsošanā. Plašsaziņas līdzekļos pēc tam izskanēja versija, ka ZRP savā darbībā iesaistījusi kādu apsardzes kompāniju, iespējams, Ventspils konfliktos aktīvu dalību ņēmušo «TM security», un ka tās darbinieki kā partijas biedri masveidā piedalījušies balsošanā.

Polittehnologs un sabiedrisko attiecību konsultants Jurģis Liepnieks savā jaunajā portālā «Puaro.lv» paudis aizdomas, ka par Zatlera partijas «pelēko kardinālu» kļuvis «TM security» vadītājs Mārtiņš Tenbergs, kura uzņēmumu cilvēki aktīvi iesaistījušies jaunās partijas darbībā.

ZRP līdera eksprezidenta Valda Zatlera pašreizējais aktīvākais politiskais pretinieks, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) izvirzītais premjera amata kandidāts Ventspils mērs Aivars Lembergs («Latvijai un Ventspilij»), iepriekš licis noprast, ka Zvejsalnieka izslēgšanu no partijas veicinājusi kāda viņa Ventspils lietu oponenta ietekme, par ko liecinot Aivja Landmaņa atrašanās ZRP biedru rindās.

Kā ziņots, savulaik «TM security» bija iesaistīta «Ventbunkera» konfliktā tā dēvētās Oļega Stepanova un Olafa Berķa nometnes pusē, kas tolaik konfliktēja ar Šveices advokāta Rūdolfa Meroni domubiedriem.