Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kuldīgas slimnīca neatkāpjas no prasībām; pārtrauks uzņemt akūtos pacientus

Pēc ceturtdien Veselības ministrijā (VM) notikušās slimnīcu vadītāju sanāksmes, kurā skatīts finansējuma jautājums lokālajām slimnīcām, Kuldīgas slimnīca nav mainījusi savu viedokli un 1.septembrī pārtrauks akūto pacientu uzņemšanu.

Kuldīgas slimnīcas vadītājs Ivars Eglītis aģentūrai BNS sacīja, ka sanāksmē lokālās slimnīcas nav sadzirdētas.

Lai gan vairākums slimnīcu vadītāju norādīja, ka akūto pacientu skaits šogad ir lielāks nekā plānots un šos slimniekus nav iespējams pārlikt uz ambulatoro ārstēšanu, VM neatliekamās medicīniskās palīdzības apmaksai no pieejamā papildu finansējuma 6,1 miljonu lata apmērā neplāno novirzīt ne santīma. VM joprojām uzskata, ka papildus piešķirtie līdzekļi primāri jānovirza ambulatorai palīdzībai, klāstīja Eglītis.

Līdz ar to Kuldīgas slimnīca neparakstīs Veselības norēķinu centra (VNC) piedāvātos līguma grozījumus, kas paredz stacionārajai veselības aprūpei finanšu samazinājumu otrajam pusgadam.

Eglītis paskaidroja, ka Kuldīgas slimnīca pērn uzņēmusi 4671 neatliekamo pacientu, bet līdz šā gada augusta vidum ‒ jau aptuveni 2400 pacientu. Tomēr VM ieplānojusi gadā apmaksāt tikai 2208 pacientu ārstēšanu, lai gan nespēj šo skaitli argumentēt. Ja Kuldīgas slimnīca piekristu šādai VM nostājai, šogad tās bilancē būtu 400 tūkstošu latu zaudējumi, kā arī aptuveni 50 tūkstošu latu parāds piegādātājiem.

Ja Kuldīgas slimnīca akūtos pacientus vairs neuzņems, tuvākās vietas, kur iedzīvotāji varēs saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību, ir Liepāja un Ventspils.

«Kas apmaksās papildu ceļa izdevumus neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādēm? Šis pasākums ir ekonomiski neefektīvs, tas apdraudēs cilvēku dzīvību un tautsaimniecībai nekādu labumu nedos,» norādīja Kuldīgas slimnīcas vadītājs.

Jau vēstīts – lai risinātu problēmas slimnīcu darbā, ar grozījumiem šā gada budžetā šim mērķim nolemts atvēlēt vēl 6,1 miljonu latu, kas būs vēl papildus tiem 6,6 miljoniem latu no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, par ko vienošanās tika panākta jau iepriekš.

Papildus piešķirto 6,1 miljonu latu iecerēts novirzīt galvenokārt samaksai par dienas stacionāros sniegtajiem pakalpojumiem un ambulatorajai ārstēšanai paredzēto medikamentu un materiālu iegādes kompensācijai. Samaksai par dienas stacionāros sniegtajiem pakalpojumiem plānots novirzīt 2 548 594 latus, bet ambulatorajai ārstēšanai paredzēto medikamentu un materiālu iegādes kompensācijai – 2 306 245 latus.

Iepriekš vairākas lokālās slimnīcas norādījušas, ka tām nepietiek naudas neatliekamās palīdzības sniegšanai līdz gada beigām, un pagaidām atteikušās parakstīt Veselības norēķinu centra piedāvātos līguma grozījumus. Pirmais mediķu un iedzīvotāju pikets notika Cēsīs, un to apmeklēja arī veselības ministrs Juris Bārzdiņš (Zaļo un zemnieku savienība) un premjers Valdis Dombrovskis («Vienotība»). Protesti notika arī Ogrē un Kuldīgā.

Kuldīgas novada pašvaldība atbalsta Kuldīgas slimnīcas nostāju neparakstīt VNC piedāvātos līguma grozījumus, kas paredz stacionārajai veselības aprūpei finanšu samazinājumu otrajam pusgadam par 57 552 latu.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa uzskata, ka Veselības ministrijas nevienlīdzīgā finanšu politika pret lokālo Kuldīgas slimnīcu un tuvumā esošajām daudz labāk finansētajām reģionālajām slimnīcām Ventspilī un Liepājā kropļo konkurenci, ierobežo Kuldīgas slimnīcas iespējas nodrošināt medicīnisko pakalpojumu kvalitāti.