Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kučinskis: igaunis nekad savu valsti nesmādē un neapliek

Bijušais Tautas partijas biedrs Māris Kučinskis, kurš ārkārtas vēlēšanās startēs no Zaļo un zemnieku saraksta, pauž pārliecību, ka Igaunija Latvijai ir priekšā savas mērķtiecīgās rīcības dēļ, turklāt igaunis nekad neapliek savu valsti.

Kučinskis intervijā «Latvijas Avīzei» stāsta, ko Latvijai darīt, lai attīstītos. «Ja mēs atkal gatavotu Latvijas nākotnes programmu, tad sauktu prioritātes. Izglītoti cilvēki. Bez izglītības attīstības nebūs. Jāiet uz augsta līmeņa tehnoloģijām, jo darbaroku nebūs pārāk daudz. Ekonomika jāmodernizē. Taču pēc prioritāšu nosaukšanas nav sekojusi rīcība dotajā virzienā. Valdības mainījušās, un katra nākusi ar savu plānu, līdz ar to viss bijis diezgan stihiski. Ja analizētu, kāpēc igauņi ir mums priekšā, tad es teiktu – mērķtiecīgas rīcības dēļ, kad viņi izdomāja, kā veidoties. Igaunijā nav tā, ka ik pusgadu mijušās valdības, ka jaunatnākusī pārtraukusi iepriekšējās iesākto,» sacījis Kučinskis.

«Igaunis nekad savu valsti nenosmādē un neapliek. Mēs mēdzam ieslīgt sīkās ķildās un treššķirīgu jautājumu kārtošanā, kam varam atļauties veltīt kaut vai veselu gadu. Skatot citu valstu veiksmes stāstus, šķiet, ka «galvai» ir liela nozīme. Ja valsts vadītājs nav uzstājies un plēsies par lietu virzību, tad nekas daudz nav sanācis. Jābūt līderim, kas ved,» - norāda politiķis.