Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nedaudz mazinājusies būvniecības strādnieku darba samaksa

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2011.gada jūlijā, salīdzinot ar jūniju, būvniecības izmaksas Latvijā samazinājās vidēji par 0,3%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 2,1%, izmaksas mašīnu un mehānismu uzturēšanai un ekspluatācijai – par 2,0%, bet būvmateriālu cenas samazinājās par 2,3%.

Lielākā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu samazinājumam transporta objektu būvē.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada jūliju, būvniecības izmaksu kopējais līmenis pieauga par 1,6%. Mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas palielinājās par 13,8%. Savukārt strādnieku darba samaksa samazinājās par 2,8%, bet būvmateriālu cenas – par 2,0%.

Gada laikā būvniecības izmaksu kopējo līmeni visvairāk ietekmēja izmaksu kāpums pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē.

2011.gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz vairāk nekā 150 būvuzņēmumi un 30 tirdzniecības uzņēmumi. Būvuzņēmumi sniedz informāciju par visu resursu cenām, tai skaitā par būvniecībā nodarbināto strādnieku darba samaksu, savukārt tirdzniecības uzņēmumi – tikai par būvmateriālu cenām. Izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2010.gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. Uzņēmumu īpatsvars ar darbu apjomu līdz 1 milj. latu ir 38%, bet 62% uzņēmumu pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1.milj. latu gadā.


Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.