Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķīna aizliedz Lady Gagu un citu mākslinieku dziesmas

Uzturot «kārtību» interneta mūzikas tirgū, Ķīna aizliegusi simt dziesmas, sākot no ekscentriskās dziedātājas Lady Gaga darbiem un beidzot ar popgrupas «Backstreet Boys» singliem.

Kultūras ministrija paziņojusi, ka šādi cenšas uzturēt kārtību interneta mūzikas tirgū, piebilstot, ka dziesmas, kuras «kaitē valsts kultūras drošībai, ir jāiztīra un jāregulē ar likumu».

Aizliegto dziesmu vidū ir dziedātājas Lady Gaga singls «Bloody Mary», kas beidzas ar rindiņu «Oh, libertad, mi amor», dziesma «Hair», kurā izskan vārdi «This is my prayer that I'll die living just as free as my hair», un dziesmas «The Edge of Glory» un «Marry the Night». Paziņojumā nav teikts, kādēļ šīs dziesmas ir aizliegtas, bet Ķīna regulāri cenzē visu, ko uzskata par politiski nedrošu vai apvainojošu.

«Melnajā sarakstā» iekļuvuši arī vairāki Āzijas mākslinieki.

Pekinas Ārvalstu studiju universitātes amerikāņu studiju profesors Tens Dzjimens norādīja, ka dziesmu melnajā sarakstā var tikt ierindots sekss, politika vai reliģija, bet cenzoru iebildumus var izpelnīties arī dziesmas par jaunības neatkarību. «No seksualitātes būtu jāizvairās, un politikas,» viņš piebilda. Tomēr konkrēto ministrijas lēmumu profesors vērtēja kā daļu no plašākiem centieniem pastiprināt kontroli pār kultūru, jo Pekinu satraukuši nemieri arābu pasaulē.

Šis ir jau trešais aizliegto dziesmu saraksts, ko izdevusi Ķīnas valdība, un tajā iekļautas arī amerikāņu R&B dziedātājas Bejonsas, kanādiešu grupas «Simple Plan» un grupas «Take That» dziesmas. Iepriekš Ķīnas valdība aizliedza kanādiešu popzvaigznes Avrilas Lavinjas dziesmu «What the Hell» un grupas «The Rolling Stones» versiju dziesmai «It's All Over Now».

Kopš 2010.gada visām mūzikas tīmekļa vietnēs ievietotajām dziesmām jātiek cenzētām un iepriekš apstiprinātām, ko valdība skaidro ar centieniem kontrolēt plaukstošo pirātismu.

Pētījumi liecina, ka no visām lejupielādētajām dziesmām 99% ir pirātiskā mūzika.

Ķīnas varas iestādes ir aizliegušas vairākām ārvalstu grupām uzstāties Ķīnā vai vismaz izveidojušas sarakstus ar aizliegtajām dziesmām.

2006.gadā Kultūras ministrija izsvītroja no grupas «Rolling Stones» Šanhajas koncerta programmas viņu slaveno seksam un narkotikām veltīto himnu «Brown Sugar».

Islandiešu dziedātāja Bjorka 2008.gada koncertā dziesmas «Declare Independence» laikā vairākas reizes iebļāvās «Tibeta». Pēc šī atgadījuma Ķīna ieviesusi vēl stingrākus noteikumus un ierobežojumus mūziķiem.