Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lūsēns: Latvijā kultūrā arī cieņā Šleseram pārmestais «astoņkāja princips»

Latvijā kultūrā tāpat kā citās nozarēs cieņā ir Šleseram savulaik pārmestais «astoņkāja princips» – draugu un radu būšana pie lielās valsts siles, atzina komponists Jānis Lūsēns.

Intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» viņš sacīja: «Es to nekādi nevaru pieņemt. Pateicoties šim stilam, kultūrvide Latvijā tiek degradēta. Pazūd jēga un sapratne, kas ir kultūra un kam mums tā vajadzīga.» 

Lūsēns vaicā retoriski: «Un kāpēc galu galā nodokļu maksātājs par to maksā? Nu sakiet, piemēram, kāpēc Krāslavas pensionārei ir jāmaksā nodoklis, no kura daļa aiziet Operas uzturēšanai?» 

«Mums patiesībā ir ļoti daudz radošu resursu, ko neprotam izmantot. Krīzes laikā uz daudzām lietām vajadzētu paskatīties radikāli citādi,» saka komponists.

«Tas varbūt atkal skanēs naivi, bet man ir ļoti svarīgi, lai pēc iespējas vairāk cilvēku nāktu uz izrādēm un koncertiem. Tieši kultūras pieejamība ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki paliek mazajā Latvijā un nebrauc prom,» uzskata viņš.