Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kontadora lietas noklausīšanās notiks novembra beigās

Titulētā Spānijas riteņbraucēja Alberto Kontadora galējā noklausīšanās saistībā ar apsūdzībām dopinga lietošanā norisināsies novembra beigās - no 21. līdz 24. novembrim, sestdien paziņojusi Sporta arbitrāžas tiesa (CAS).

Sākotnēji noklausīšanās bija paredzēta jūnijā, vēlāk tā tika atlikta uz periodu no 1. līdz 3. augustam, taču tad atkal atlikta saistībā ar dalībnieku lūgumu.

Kā ziņots, Spānijas Riteņbraukšanas federācija (RFEC) Kontadoram par dopinga lietošanu piesprieda viena gada diskvalifikāciju, jo pagājušā gada «Tour de France» laikā 21. jūlijā sportista organismā tika konstatēta aizliegtā viela klenbuterols. Taču pats riteņbraucējs šos apvainojumus noraidīja, apgalvojot, ka aizliegtā viela viņa organismā nonāca, uzturā lietojot saindētu gaļu.

Martā Starptautiskā Riteņbraukšanas federācija (UCI) un Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) iesniedza apelāciju pret riteņbraucēja diskvalifikācijas atcelšanu. Ja CAS apturēs RFEC lēmumu, Kontadoram draud divu gadu diskvalifikācija.

Kontadors ir pēdējo gadu titulētākais riteņbraucējs - «Giro d'Italia» viņš uzvarēja gan šogad, gan 2008. gadā, kad triumfēja arī «Vuelta Espana» velobraucienā, bet 2007., 2009. un 2010. gadā viņš uzvarēja «Tour de France» sacensībās.

Pašlaik notiekošajā «Vuelta Espana» velobraucienā spānis nepiedalās.

Klenbuterols tiek lietots, lai samazinātu ķermeņa masu un lai palīdzētu atvieglot elpošanu. Tāpat klenbuterols ir pazīstams ar to, ka tas dod papildu spēku un enerģiju.

Jau ziņots, ka Kontadora organismā konstatēta vēl viena aizliegtā viela - plastifikators, kas tiek izmantots pipešu ražošanā, kas paredzētas asins pārliešanai. Šīs vielas klātbūtne Kontadora organismā var liecināt par to, ka riteņbraucējam tika veikta asins pārliešana, lai palielinātu organisma izturību.