Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV paziņo par «Al Qaeda» otra augstākā līdera nogalināšanu Pakistānā

ASV sestdien paziņoja par starptautiskās teroristu organizācijas «Al Qaeda» otra augstākā līdera Atija Abd ar Rahmana nogalināšanu Pakistānā.

Rahmans nekad nav bijis starptautiski atpazīstams, kā bin Ladens vai viņa pēctecis Aimans az Zavahiri. Taču Rahmans tiek uzskatīts par svarīgu līderi teroristu organizācijā un bin Ladens viņam uzticējis «Al Qaeda» ikdienas operāciju vadīšanu.

Rahmans nogalināts Pakistānas ziemeļrietumu cilšu reģionā Vaziristānā 22.augustā. ASV atteicās izpaust viņa nāves apstākļus.

Avoti Vaziristānā aģentūrai AFP vēstīja, ka šajā dienā reģionā ASV bezpilota lidmašīna veikusi triecienus, nogalinot četrus kaujiniekus. Nav zināms, vai šie gadījumi ir saistīti.

Augsta ranga ASV amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, norādīja, ka Rahmana nāves būs smags trieciens teroristu organizācijai, jo «Al Qaeda» jaunais līderis Zavahiri bijis krietni atkarīgs no Rahmana ieguldījuma grupējuma darbības vadīšanā.

Rahmans, kurš pēc tautības ir lībietis, teroristu grupējumā iesaistījās astoņdesmitajos gados, kad viņš vēl bija pusaudzis. ASV par viņa galvu bija izsludinājusi viena miljona ASV dolāru atlīdzību.