Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pēc avārijas izraisīšanas Stokholmā aizbēg Krievijas diplomātiskās automašīnas vadītājs

Zviedrijas policija meklē Krievijas diplomātiskās automašīnas vadītāju, kurš pēc avārijas izraisīšanas Stokholmā aizbēdzis no notikumu vietas, vēsta laikraksts «The Local».

Agrā sestdienas rītā notikušajā negadījumā iesaistītas četras automašīnas un ievainojumus guvuši četri cilvēki. Sadursme notika netālu no Krievijas vēstniecības Stokholmā.

Kā ziņo aculiecinieki, Krievijas diplomātiskā automašīna ietriekusies trīs taksometros, kas stāvēja pie sarkanās gaismas. Krievijas diplomātiskās automašīnas vadītājs pēc sadursmes aizbēdzis, pametot savas mašīnas aizmugures sēdeklī pasažieri.

Zviedrijas policija vēlas noskaidrot autovadītāja personību, jo tālākā rīcība ir atkarīga no tā, vai avārijas izraisītājam ir diplomātiskā imunitāte, vai nav.

«Ja vadītājs ir ierindas vēstniecības darbinieks, kurš avārijas brīdī veica savus oficiālos pienākumus, tad viņu aizsargā diplomātiskā imunitāte. Taču, ja vadītājs brauca savā brīvajā laikā, viņam imunitātes nav,» sacīja vietējās policijas pārstāvis Lāšs Ēriks Bersens.

Policija nopratinājusi diplomātiskās automašīnas pasažieri, taču vadītājs vēl joprojām ir brīvībā.

Bersens skaidroja, ka vēstniecības personāla imunitātes noteikumi ir ļoti precīzi un tikai pašiem diplomātiem ir pastāvīga imunitāti.

Parasti jautājumu, kas saistīti ar policiju, risināšanā iesaistās Zviedrijas Ārlietu ministrija, runājot tieši ar vēstniecību.

«Šajā gadījumā mēs sadarbojamies ar policiju, līdz ar to visi jautājumi jāuzdod viņiem,» sacīja Ārlietu ministrijas pārstāve Pija Rēda, piebilstot, ka diplomātiem ir jāievēro tās valsts likumi, kurā viņi strādā.