Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ļaujiet bērniem ēst zemi!

Bērni mēdz ēst zemi vai bāzt mutē netīrus pirkstus. Neuztraucieties, zinātnieki noskaidrojuši, ka tas nav bīstami, raksta The Times. Zeme vai māli labi iedarbojas uz vēdera darbību.

Paradums ēst zemi ir atrodams vai visās kultūrās visā pasaulē. ASV zinātnieki izpētījuši 480 zinātnieku, misionāru, ārstu liecības, kurās teikts par zemes ēšanas pozitīvo ietekmi, jo tā ķermenī iznīcina parazītus un toksiskas vielas.

Zemē var atrast dzelzi, cinku un kalciju. Pētījuma vadītājs Sera Jangs saka, ka pirmās liecības par zemes pozitīvo ietekmi uz veselību ir radušās pirms 2000 gadiem. To autors ir Hipokrāts.

Liecības rāda, ka zemi veselības saglabāšanas nolūkā ēd bērni un grūtnieces lauku reģionos, tas nav populāri pilsētnieku vidū. Īpaši populāra ir mālu lietošana caurejas gadījumā. Dažos gadījumos šis paradums izveidojas cilvēkiem, kuri slimo ar šizofrēniju, depresiju vai citām psihiskām saslimšanām.