Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Internetā aicina zaimot valsts karogu, publicējot nepiedienīgu tā izkropļojumu

Internetā pirmdien parādījies [s:39208], kura autori pauduši aicinājumu zaimot valsts karogu, tādējādi paužot nepatiku un sašutumu pret valsti. Līdzās uzsaukumam publicēts nepiedienīgs valsts karoga izkropļojums.

Uzsaukuma autori arī skaidrojuši savas rīcības motivāciju. «Mūsu skatījumā jebkuram cilvēkam – pilsonim vai nepilsonim – ir absolūtas tiesības rīkoties ar karogu pēc saviem ieskatiem. Savukārt valstij nav absolūti nekādu tiesību cilvēku sodīt par to, ka viņš karogu izķēmo, dedzina, plēš, mīda kājām, utt. Valstij ir jāgarantē cilvēka tiesības brīvi paust savus uzskatus – un ja kāds cilvēks uzskata, ka viņam ir pamats tā rīkoties ar karogu, tad viņu nedrīkst pat atturēt no šādas rīcības, kur nu vēl sodīt. Karogs ir šīs valsts simbols.Gluži tāpat kā cilvēki pauž savu lojalitāti un patriotismu pret valsti, izrādot godu šim simbolam, cilvēkiem ir jāļauj arī paust savu sašutumu un nepatiku pret valsti, izmantojot šo pašu karogu,» savu rīcību skaidrojuši uzsaukuma autori.

Uzsaukuma autori uzskata, ka «Krimināllikuma 93. pants un tam līdzīgi panti par valsts karoga zaimošanu un necieņas izrādīšanu pret to ir netaisnīgi.» «Pildot savu pilsoņu pienākumu, mēs nepakļaujamies šim likumam, ko apliecina mūsu publicētais attēls,» teikts paziņojumā.

Paziņojumā arī norādīts, ka uzsaukuma autori to dara anonīmi, jo neesot pārliecības, ka vara viņus tomēr nemēģinās sodīt.

«Bezierunu paklausība un klanīšanās varas simbolu priekšā piederas diktatūrai, nevis demokrātijai. Kam mēs vēlamies līdzināties – Ķīnai vai Eiropas valstīm?» teikts uzsaukumā, piebilstot, ka cieņu un godu valsts karogam ir jāizrāda brīvprātīgi.

Krimināllikuma 93. pantā teikts, ka par Latvijas valsts karoga noraušanu, saplēšanu, iznīcināšanu vai zaimošanu citā veidā (piem., dedzināšanu, mīdīšanu kājām utt.) persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trīs gadiem vai piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām.

Valsts policija veiks apstākļu noskaidrošanu un šīs situācijas pārbaudi, portālu «Apollo» informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.