Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Egle: Latvijai jāizvēlas, vai iet stagnācijas ceļu, vai arī rast iespēju pieņemt izšķirošus lēmumus

Latvijai ir jāizvēlas, vai iet stagnācijas ceļu, vai arī rast iespēju pieņemt izšķirošus lēmumus, lai no tā izvairītos, pirmdien Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) pasākumā par godu sava darba noslēgumam ģenerāldirektores amatā uzrunā klātesošajiem sacīja Elīna Egle.

«Domājot par nākotni ir viennozīmīgi skaidrs, ka mūsu pašu rokās ir izvēlēties, vai mēs iesim lēno stagnācijas ceļu, vai tomēr atradīsim iespēju pieņemt izšķirošus lēmumus. To jomu, kurās tie ir jāveic, nav nemaz tik daudz. [..] Es domāju, ka Valsts prezidentam [Andrim Bērziņam] tāda iespēja pašlaik ir un tā ir unikāla iespēja veidot gan šo valdību, gan arī sekot līdzi, kā šīs izšķirošās lietas tālāk rezultējas,» teica jaunā prezidenta padomniece tautsaimniecības jautājumos.

Uzrunā Egle arī pateicās LDDK biedriem, valsts institūciju, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem par sadarbību un norādīja, cik ļoti konfederācija augusi – biedru skaits pieaudzis četras reizes, savukārt apgrozījums – desmit. «2004.gads nāca ar strauju izaugsmi, kad viss gāja kalnup, un normatīvos aktus mēs ražojām uz nebēdu – birokrātijā mēs ietrenējāmies. Tad nāca finanšu ekonomiskā krīze, un tajā brīdī mēs ieraudzījām gan savas stiprās puses Latvijas tautsaimniecībā kopumā, gan arīdzan to, cik Latvijas tautsaimniecības struktūra ir spējīga stāties pretī šādiem izaicinājumiem,» viņa pastāstīja un piebilda, ka īpaši LDDK spēku pierādīja tas brīdis, kad konfederācija un tās sadarbības partneri kopīgi strādāja pie strukturālām reformām, lai, piemēram, pēc iespējas tālāk atliktu brīdi, kad tiek paaugstināts viens nodoklis pēc otra, iegūstot laiku, lai uzņēmēji varētu saglabāt konkurētspēju.

Jau vēstīts, ka par jauno ģenerāldirektori pirmdien LDDK biedru ārkārtas sapulcē apstiprināta Līga Menģelsone.

Egle LDDK ģenerāldirektores amata pienākumus pildīja septiņus gadus – kopš 2004.gada.

LDDK ir lielākā darba devēju intereses pārstāvošā organizācija Latvijā uzņēmējdarbības vides uzlabošanas, izglītības, nodarbinātības, sociālās drošības, veselības aprūpes, darba tiesību un darba aizsardzības jomās. LDDK apvieno vairāk nekā 58 nozaru, profesionālās un reģionālās uzņēmēju biedrības un darba devēju organizācijas, kā arī vadošos uzņēmumus. LDDK ir arī viens no valdības sociālajiem partneriem.