Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Birkavs: tas ir Ļeņina princips, ka katra ķēkša var vadīt valsti

Tas ir Ļeņina princips, ka katra ķēkša var vadīt valsti, tik skarbi uz jautājumu, kādēļ Latvijā tauta neieredz bagātos cilvēkus, intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» atbildējis ekspremjers Valdis Birkavs.

Birkavs uzskata, ka Latvijā ir daudzi ļoti sekmīgi un daudz ko sasnieguši cilvēki, bet viņi nevēlas iet politikā. «Man reiz uzdeva jautājumu – kā ievēlēt uzticamu Saeimu? Uzticamu Saeimu varēja ievēlēt vienreiz. Tad, kad visiem bija viens mērķis un viens uzdevums. Kurai Saeimai uzticējās? Augstākajai padomei, kas pieņēma 4. maija un 21. augusta deklarācijas. Deputātus ievēlēja, viņi nobalsoja par neatkarību, un lielākā daļa atgriezās savā darbā. Šobrīd valsts pārvaldes process ir komplicēts un prasa profesionālu darbu. Savēlot visādus pekstiņus, valstij labāk neklāsies,» norāda Birkavs.

«Ir labi, ja Valsts prezidents ierosina izstrādāt kritērijus premjera amata pretendentam, bet mēs jau varam iecelt valdībā pasaules līmeņa zvaigznes, Nobela prēmijas laureātus, bet viņi tāpat noslīks mūsu purvā. Ir jāmaina sistēma, jo tā nebauda uzticību,» tā Birkavs.

Birkavs uzskata, ka pie varas jānāk vienai ļoti spēcīgai komandai ar spēcīgu līderi. «Problēma ir tā, ka es neredzu ne vienu, ne otru,» teic Birkavs.