Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cālītis nosauc «trijotni», kas posta Latviju

Ja netiksim galā ar vienkāršiem jautājumiem, mūs [Latviju] sagrābs tas, kurš būs spēcīgāks. Šādu pārliecību pauž mācītājs Juris Cālītis.

Mācītājs sarunā Latvijas Radio otrdien sacīja, ka pirms gaidāmajām ārkārtas vēlēšanām cilvēki ir apstulbuši, ir neziņā, jo ir jāizdara izvēle – dzīvot, kā līdz šim, turpināt uzticēties solījumiem, vai pieprasīt būtiskas izmaiņas.

Cālītis nosauca «trijotni», kas, viņaprāt, posta Latviju. «Tā ir milzīga naudas ietekme uz pilnīgi visiem procesiem. Otrkārt - mūsu smagnējā, graujošā birokrātija, kas apstādina visu. Bet treškārt - nespēja sakārtot viselementārāko tautsaimniecības pamatu – nulles deklarāciju. Tas nozīmē, ka mēs nemaz negribam tiesisku vidi,» sacīja Cālītis.

Latvijā nauda plūst pa labi un pa kreisi, bet ne valsts kasē, uzskata Cālītis. «Paskatāmies uz lepnajiem auto, redzams, ka daudzi pelna, bet negrib, lai tas būtu kopīgs labums.»

Jautāts, kādu izvēli izdarīt vēlēšanās, Cālītis norādīja, ka izvēle ir skaidra. «Ja var ciniski un nihilistiski darboties ar augstākajām instancēm, piemēram, prezidenta vēlēšanas, vai apsūdzētu cilvēku virzīt par galveno spēku, tad es nezinu, ko tauta sagaida. Es skatos uz tiem, kas vēl nav pierādījuši, ka neko valsts labā nevar izdarīt,» - tā mācītājs.