Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ZRP pārstāvji nesaskata problēmas «TM security» darbinieku dalībā partijā

Zatlera reformu partijas (ZRP) pārstāvji nesaskata problēmas ar apsardzes kompānijas «TM security» darbinieku dalību partijā, norādot, ka šī uzņēmuma darbinieki veido nelielu daļu no ZRP biedru skaita un ka politiskais spēks nevērtē cilvēkus pēc viņu profesijas, bet gan morāles un principiem.

Lai gan tiek atzīts, ka būtu interesanti uzzināt, kurā vietā katrs biedrs strādā, ZRP šādu reģistrāciju neveic. Patiesa ir «tā aina, kas ir izskanējusi medijos - partijā ir daži ar šo firmu saistīti cilvēki. Tas skaitlis nav milzīgs. (..) Ja viņi ir partijas biedri, tad viņiem ir ietekme atbilstoši partijas statūtiem kā jebkuram biedram», šodien žurnālistiem skaidroja ZRP valdes loceklis Viktors Makarovs, piebilstot, ka tie ir kādi pieci vai desmit cilvēki no vairāk nekā tūkstoša biedru.

Tomēr no ZRP pārstāvju atbildēm secināms, ka viņi nav apkopojuši precīzu «TM security» darbinieku daudzumu politiskā spēka biedru rindās. ZRP pārstāve Daiga Holma skaidroja, ka biedru pieteikšanās anketās neesot ailes, kurā būtu jānorāda darba vieta.

Aģentūra LETA konstatēja, ka ZRP biedru pieteikšanās anketā šādas ailes nav, taču ir vieta, kurā potenciālajiem biedriem ir jānorāda sava nodarbošanās.

Holma norādīja, ka partijas biedrs «TM security» personāldaļas vadītājs un Afgāņu biedrības pārstāvis Gunārs Rusiņš ir aicinājis šī uzņēma cilvēkus ņemt aktīvu līdzdalību un darboties, «un es tur neredzu neko nosodāmu šajā rīcībā». Viņa skaidroja, ka partijā, kas nākotnē vēlas pulcināt 7000 - 10 000 cilvēku, šāds biedru skaits no «TM security» ir pārāk niecīgs, lai ietekmētu kaut kādus lēmumus.

Rusiņš ir Latvijā dzīvojošo Afganistānas kara un citu militāro konfliktu veterānu asociācijas valdes priekšsēdētājs, kurš kandidē no ZRP saraksta Vidzemē, liecina CVK mājaslapā pieejamā informācija.

«Mēs arī neplānojam ieviest [biedru] kvotas no tādas un tādas firmas - tas būtu muļķīgi,» akcentēja Makarovs. Savukārt cita ZRP valdes locekle Sarma Freiberga norādīja, ka tik pat labi būtu iespējams uzdot jautājumu, «cik jums ir ārstu, ja jums ir vadītājs ārsts, un varbūt Jūs pieņemsiet kādus lēmumus, kas būs labvēlīgi medicīnai. Tas ir tieši tas pats».

ZRP ir visdažādāko profesiju cilvēki un joprojām turpinās jaunu biedru uzņemšana, kuri netiek kvalificēti pēc profesijām. «Man ir vienalga, kādas profesijas ir cilvēks, galvenais, lai viņa morāle un principi sakrīt ar šīs partijas principiem,» uzsvēra Freiberga.

Holma piebilda, ka pašlaik apmēram 3000 potenciālo partijas biedru pieteikumi gaida savu izskatīšanas kārtu.

LETA jau ziņoja, ka no partijas izslēgtais advokāts Artūrs Zvejsalnieks vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, paužot aizdomas, ka ZRP darbībā iesaistījušās daudzas ar apsardzes uzņēmumu «TM security» saistītas personas, no kurām daļa veikusi aizdomīgus ziedojumus.

Savukārt ZRP pārstāvji saistību ar šo kompāniju līdz šim neatzina un Zvejsalnieku vaino politisko pretinieku pasūtījumu izpildīšanā.

Kā ziņots, savulaik «TM security» bija iesaistīta «Ventbunkera» konfliktā tā dēvētās Oļega Stepanova un Olafa Berķa nometnes pusē, kas tolaik konfliktēja ar Šveices advokāta Rūdolfa Meroni domubiedriem.