Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas izlases treneri: jānobremzē francūžu ātros uzbrukumus

Latvijas basketbola valstsvienības treneru kolektīvam ir skaidrs, ka šovakar jāspēlē Eiropas čempionāta pirmajā mačā pret Franciju, vēsta [s:39224].  

«Par katru cenu jānobremzē francūž ātros uzbrukumus. Tas nozīmē, ka nedrīkstam kļūdīties un sasteigt metienus,» Latvijas valstsvienības treneris Roberts Štelmahers norāda, ka panākumu sološa recepte teorētiski ir ļoti vienkārša.

«Ātrā spēlē francūži ir neapturami, jo individuālā meistarība ir ļoti augsta. Ja spēlēsim, piemēram, tā, kā pret Gruzijas izlasi pirmajā spēlē, mums pārbrauks pāri ar ceļa rulli. Ja spēlēsim kā pret gruzīniem Ventspilī vai pēdējā mačā pret Lielbritāniju - aina būs cerīgāka. Jānobremzē temps un jāliek viņiem visu laiku spēlēt pieci pret pieci,» uzsver gan Štelmahers, gan Agris Galvanovskis, gan galvenais treneris Ainars Bagatskis.

Pēdējā pārbaudes mačā Francijas komanda pārliecinoši nodemonstrējusi savus trumpjus, jau pirmajās minūtēs uz Beļģijas izlase kļūdu rēķina panākot 20 punktu pārsvaru. Beļģu kļūdas nevajadzētu atkārtot.

Pārbaudes spēlēs francūžu aizsardzība nav bijusi izteikti agresīva, taču ļoti cieši segti pretinieku saspēles vadītāji. Latvijas komandai noderēs sastāva īpatnības - gandrīz visu laiku laukumā ir vismaz divi spēlētāji ar saspēles vadītāja iemaņām.

Spēles iznākumā taktiskās nianses būs svarīgas, tomēr vēl lielāka nozīme būs spēlētāju spējai šīs shēmas iedzīvināt laukumā. «Francijas izlases uzbrukuma organizācijā it kā nav nekā ļoti sarežģīta - četras pamatsadarbības, pie kurām viņi turas. Taču izpildot katru no tām augstas klases spēlētājiem paveras vismaz trīs notikumu attīstības varianti, un savas iespējas franči izmanto perfekti. To sauc par individuālo meistarību,» norāda Štelmahers.

Par Francijas spēlētāju augsto līmeni šaubu nav. Par Latvijas komandas reālo varējumu skaidrības ir krietni mazāk, jo, pirms spēle nav sākusies, nebūt nav skaidrs, ko ar mūsu spēlētājiem būs izdarījusi Eiropas čempionāta gaisotne. «Varbūt pat labi, ka šoreiz viss notiek tā ikdienišķi - atbraucām ar autobusu, pazīstama zāle, nav nekāda lielpilsēta... Vakarā redzēsim, kādi esam.»