Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No 275 Rīgas izglītības iestādēm šogad remontētas 202 skolas

Šogad no 275 Rīgas izglītības iestādēm remontētas 202 skolas un pirmsskolas izglītības iestādes, četras no tām - Rīgas Centra Daiļamatniecības pamatskola, Ukraiņu vidusskola, Rīgas nedzirdīgo bērnu internātpamatskola un Rīgas 40.vidusskola - kompleksi izremontētas, ieguldot 17miljonus latu, otrdien preses konferencē informēja Rīgas vicemērs Andris Ameriks (LPP/LC).

Sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju izveidoti standarta izmēra futbola laukumi pie Rīgas 49.vidusskolas un Daugavgrīvas vidusskolas.

Ameriks informēja, ka šogad pašvaldībai ir līdzekļi skolu remontam, bet trūkst celtnieku, piemēram, remontu Rīgas Centra Daiļamatniecības pamatskolā vajadzēja pabeigt šodien, bet tas ieilgs vismaz vēl divas nedēļas. Viņš stāstīja, ka pašvaldība nevar pabeigt iepirkumu konkursus par būvdarbu veikšanu, jo uzņēmumi nepiesakās, kas varētu būt skaidrojams ar to, ka kompānijas nav izpildījušas likuma prasības par visu nodokļu nomaksu un darbiniekiem nenodrošina noteikto vidējās darba algas apmēru.

«Latvijas ekonomikā kaut kas nav kārtībā, ja mēs nevaram dabūt būvnieku, kad mums ir nauda remontdarbiem,» teica Ameriks.

Šogad sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju izveidoti standarta izmēra futbola laukumi pie Rīgas 49.vidusskolas un Daugavgrīvas vidusskolas.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) informēja, ka skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu remontiem un izveidei no pašvaldības budžeta pagājušajos divos gados novirzīti 37,5 miljoni latu. Tas ir augstākais ieguldījumu apmērs šim mērķim kopš 1991.gada. Skolu labiekārtošanu paredzēts turpināt arī nākamajos divos gados, solīja pilsētas mērs.

Šogad skolu pilnveides plāna gaitā reorganizēta Rīgas 90.vidusskola un Rīgas Pļavnieku sākumskola, izveidojot Rīgas Pļavnieku pamatskolu, reorganizēta arī Natālijas Draudziņas ģimnāzija un Rīgas 99.vidusskola, izveidojot Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolu. Šogad likvidēta arī Rīgas Lomonosova vidusskola, to pievienojot Rīgas 40.vidusskolai, kā arī likvidēta Rīgas 1.vakara (maiņu) vidusskola, kuras programmu īstenošana nodota Rīgas 14.vakara (maiņu) vidusskolai.

Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Eiženija Aldermane (LPP/LC) stāstīja, ka izglītības iestāžu tīkla optimizācijas plāns paredz, ka 25 izglītības iestādēm līdz šī gada 13.novembrim Izglītības departamentā jāiesniedz skolas attīstības plāns, jo skolai ir jākļūst daudzfunkcionālai. Viņa uzsvēra, ka pašvaldības mērķis nav turpināt mehāniski slēgt izglītības iestādes, jo pēc gadiem tās būs nepieciešamas.