Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arābu kultūras centra vadītājs vaino SC deputātu iespējamā rasismā un; deputāts to noliedz

Arābu kultūras centra vadītājs, no «Vienotības» saraksta Saeimas vēlēšanās startējošais ārsts Hosams Abu Meri izplatījis atklātu vēstuli, kurā apvienības «Saskaņas centrs» deputātu Jāni Ādamsonu vaino iespējamā rasismā un ksenofobijā. Savukārt Ādamsons aģentūrai LETA noliedza, ka viņa izteikumos būtu kaut kas no rasisma.

Meri atsaucas uz Ādamsona pausto viedokli LTV7 raidījuma retranslācijā no reģionālās TV: «Cik saprotu, Dombrovska kungs jau, iespējams, ir piekritis un mēs tagad uzņemsim 40 000 līdz 60 000 arābu. Es vienmēr esmu uzskatījis, ka ar baltās rases pārstāvjiem mēs kopīgu viedokli atradīsim, mums ir kaut kur līdzīga mentalitāte, varbūt dažādi uzskati, bet mums ir apmēram vienāda vērtību skala. Sabrauks šeit musulmaņi, es nezinu, ko mēs šeit darīsim.»

Arābu kultūras centra vadītājs norāda, ka šajā citātā izmantoti izteikumi, kas iedala cilvēkus dažādās kategorijās atkarībā no viņu etniskās un reliģiskās piederības.

Šis viedoklis no Ādamsona kā no augstas valsts amatpersonas izskanējis publiski, tāpēc Meri vēloties arī publiski saņemt skaidrojumu par viņa izteikumiem. Tāpat viņš vēloties pārliecināties, ka deputāts nav apzināti mēģinājis vairot rasisma un ksenofobijas izpausmes Latvijā.

Ādamsons aģentūrai LETA atzina, ka tas tiešām esot viņa citāts, bet no saviem vārdiem deputāts neatteikšoties un katrs varot viņu vainot, kā grib.

«Man nav iebildumu pret arābiem, ķīniešiem un japāņiem, labprāt redzu viņus ekskursijās mūsu valstī un neatteiktos arī viņus apciemot. Bet dzīvot vēlos vidē, kas man ir tuvāka,» izteicās politiķis, piebilstot, ka tā ir viņa pārliecība.

Deputāts uzsvēra, ka viņa izteikumos «pat tuvumā neož pēc rasisma» un par to katrs varot spriest pēc savas samaitātības pakāpes.