Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Profesors: ir jādevalvē lats

Latvijas valūta neatbilst valsts ekonomikai - pie esošās vājās ekonomikas Latvijā ir spēcīga valūta. Lai to līdzsvarotu, būtu jādevalvē lats par vismaz 10-15%.

To intervijā radio «Baltkom 93,9» atzinis ekonomikas profesors Dainis Zelmenis, ziņo portāls «Mixnews.lv».

«Ar valsts valūtu mums neveicas jau kopš paša sākuma. Deviņdesmito gadu sākumā ieviesa Latvijas rubli, kura vērtība bija viens pret vienu ar Krievijas rubli. Pēcāk šis valūtas kurss bija par labu Latvijas rublim, uz tā rēķina daudzi uzņēmumi cieta ievērojamus zaudējumus. Sekoja reforma un ieviesa latu, attiecība bija viens lats pret 200 Latvijas rubļiem. Tā ir zādzība gaišā dienas laikā!» uzskata Zelmenis.

«Parasti - ja ir spēcīga valsts ekonomika, attiecīgi ir spēcīga arī valūta, taču mums ir vāja ekonomika, un nezin kādēļ - ļoti spēcīga valūta. Uz latu mēs raugāmies gluži kā uz svēto govi. Valūta ir ekonomikas funkcija. Lai atvieglotu ekonomiku, jādevalvē valūta,» uzskata Zelmenis.