Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No degošas kūts izglābj 30 cūkas

Aizvadītajā naktī ugunsdzēsējiem no kādas degošas kūts izdevies izglābt 30 cūkas, portālu «Apollo» informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Šembele.

Naktī no trešdienas uz ceturtdienu pulksten 1.49 VUGD saņēma informāciju, ka Ikšķiles novada Tīnūžos kūtī ir izcēlies ugunsgrēks.

Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji redzēja, ka kūts piebūve jau deg ar atklātu liesmu. Liesmas bija pārņēmušas arī kūts jumtu un griestu pārsegumu, kā arī sienu, kas bija novietots virs griestiem.

Paralēli ugunsgrēka dzēšanai kūtī, tika īstenoti pasākumi, lai no liesmām pasargātu blakus esošo šķūni, kas karstuma ietekmē arī bija aizdedzies, un veiktu dzīvnieku evakuāciju no kūts.

No kūts ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās evakuēt apmēram 30 cūkas. Pēc nepilnu divu stundu cīņas ar liesmām, kūtij iebruka jumts un, lai neapdraudētu ugunsdzēsēju glābēju dzīvību, turpmākā dzēšana tika veikta no ārpuses, no abiem kūts galiem.

Kopējā degšanas platība bija 400 kvadrātmetri. Ugunsgrēku izdevās lokalizēt pulksten 4.22. Šobrīd vēl turpinās konstrukciju jaukšana un liešana, lai ugunsgrēku pilnībā likvidētu.

Iespējamais ugunsgrēka iemesls ir īssavienojums.