Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LTV darbinieki brīdināti, ka gaidāms incidents [+LTV video]

[s:39234] trešdien politisko debašu laikā tiešraidē nemainīs Latvijas Televīzijas (LTV) priekšvēlēšanu raidījuma formātu, liecina sabiedriskās televīzijas Ziņu dienesta vadītāja Mareka Gailīša teiktais ziņu aģentūrai BNS.

Tomēr televīzijā to vērtē kā nebijušu gadījumu, kādēļ dienas laikā gaidāms LTV oficiāls viedoklis par notikušo.

LTV1 informatīvi dokumentālo raidījumu satura redaktore Sarmīte Plūme atzina, ka tā ir neordināra situācija un šādi traucēt raidījumu ir klaji nebijis gadījums. «Tiks saukts vārdā arī politiskais spēks, kas tā uzvedās. Tas jau nebija nejaušs garāmgājējs,» sacīja Plūme.

Latvijas Televīzijas pārstāvji norādīja, ka iepriekš saņēmuši brīdinājumus, ka gaidāms kas tāds. Ziņu dienesta vadītājs pastāstīja, ka katrā debašu norises zālē ir klāt pašvaldības policija. Trešdien situācija eskalējusies jau no paša sākuma.

«Mēs zinājām, ka kaut kas tāds vienmēr var atgadīties, labi, ka tas notika reklāmas pauzē. Mēs negribam pārvērst šo pasākumu par cietoksni, jo braucam pie cilvēkiem, lai viņi varētu tieši uzdot jautājumus deputātu kandidātiem, un šī iespēja vēlētājiem tiks saglabāta,» uzsvēra Gailītis. Tomēr, ja būs pamatotas aizdomas kādu neielaist zālē, «mēs viņu arī neielaidīsim».

Jau vēstīts, ka LTV debašu laikā Bauskā trešdien vēlu vakarā tika aizturēts 11.Saeimas deputāta kandidāts Dainis Grabovskis («Tautas kontrole»), aģentūru BNS informēja tieslietu ministra preses sekretāre Inga Saleniece. Iepriekš tika ziņots, ka aizturētais ir «pērkoņkrustietis» Igors Šiškins, taču viņš zāli esot atstājis pats.

Informācija CVK mājaslapā no kandidāta CV liecina, ka Grabovskis ir biedrības «Antiglobālisti» valdes loceklis.

Šiškins ir viens no notiesātajiem par Uzvaras pieminekļa spridzināšanu 1997.gada jūnijā.

Jau vēstīts, ka LTV ir sākusi debašu ciklu «Izvēlies nākotni!», ko vada LTV žurnālisti Ilze Nagla un Gundars Rēders, un kopumā paredzētas deviņas diskusijas. Piecas diskusijas ar vēlētāju līdzdalību notiek Latvijas novados – Līvānos, Bauskā, Cēsīs, Kuldīgā un galvaspilsētā Rīgā. Trīs diskusijas notiks televīzijas studijā, savukārt Saeimas ārkārtas vēlēšanu priekšvakarā LTV studijā notiks tradicionālās premjera amata kandidātu debates. 17.septembrī LTV1 ēterā būs vēlēšanu nakts tiešraide.

LTV uz diskusijām reģionos aicina to politisko partiju pārstāvjus, kuri saskaņā ar jaunākajām aptaujām pārvar 2% barjeru. Uz trim diskusijām studijā tiek aicināti visu Saeimas vēlēšanām iesniegto sarakstu pārstāvji, kas kopumā ir 13.