Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ventspilī applūdusi skola un muzejs

Pēc stiprajām lietusgāzēm, kas šorīt piemeklēja Ventspili, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki devās atsūknēt ūdeni no Ventspils muzeja pagrabstāva, kā arī no pilsētas 1.pamatskolas, aģentūru LETA informēja VUGD preses pārstāve Viktorija Šembele.

Jāņa ielā esošā Ventspils muzeja pagrabstāvā ūdenslīmenis bija sasniedzis aptuveni 40 centimetrus, apdraudot ekspozīciju. No šīs telpas ūdens tika atsūknēts, izmantojot divus VUGD motorsūkņus un vienu muzeja motorsūkni.

Patlaban viss ūdens, kas bija muzeja pagrabstāvā, jau ir atsūknēts, un ekspozīcija vairs nav apdraudēta, tāpēc VUGD darbinieki no šīs vietas devušies prom.

Savukārt Pļavu ielas kvartālā pie Ventspils 1.pamatskolas ūdenslīmenis bija sasniedzis aptuveni 30 centimetrus. Tur patlaban joprojām strādā viena VUGD autocisterna un viena sūkņu stacija. Ūdens ir iekļuvis arī skolā, no kuras VUGD darbinieki to atsūknē uz Inženieru ielu. Savukārt ugunsdzēsēji-glābēji, kuri strādā pie Zvaigžņu ielas, lietus ūdeni pārsūknē uz notekgrāvi.

Pļavu ielas apkaimē pēc stiprajām lietavām ir apgrūtināta satiksme.

Kā ziņots, Ventspilī jaunais mācību gads sācies ar 1.septembrim neierastiem laika apstākļiem - stiprām lietus gāzēm un pērkona negaisu, novēroja aģentūra LETA.

Pāris stundu laikā pilsētā nolijušo lietus nokrišņu daudzums sasniedzis 59 milimetrus uz kvadrātmetru, kas ir aptuveni 15 diennakšu norma, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra Ventspils novērošanas stacijas sniegtā informācija.

Lielais nokrišņu daudzums ir radījis nepatīkamas sekas - lietus ūdens kanalizācija un meliorācijas sistēmas nespēj šādu ūdens daudzumu uzreiz novadīt, līdz ar to visos pilsētas meliorācijas grāvjos ir pacēlies ūdens līmenis, lietus pārpludinājis ielas, apdraudot arī ēkas un privātos īpašumus, informēja pašvaldībā.

Lietum pierimstot, situācija pilsētas ielās pamazām normalizējas.