Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SC norobežojas no Ādamsona izteikumiem un atvainojas

Apvienības «Saskaņas centrs» (SC) frakcija kategoriski norobežojas no 10.Saeimas deputāta un ārkārtas vēlēšanu deputāta amata kandidāta Jāņa Ādamsona paustā viedokļa un atvainojas tiem cilvēkiem, kurus viņa izteikumi varēja aizskart.

«Frakcija vienmēr konsekventi ir vērsusies pret jebkāda veida diskrimināciju, tajā skaitā pēc rases vai tautības piederības. Mūsu galvenā vērtība ir cilvēks un tas nozīmē vienlīdzīgi cieņpilnu attieksmi pret jebkuru cilvēku neatkarīgi no dzimuma, vecuma, etniskās izcelsmes, mantiskā stāvokļa, reliģiskās pārliecības, dzimtās valodas vai politiskajiem uzskatiem. Minēto apsvērumu dēļ frakcija kategoriski norobežojas no Ādamsona paustā viedokļa un atvainojas tiem cilvēkiem, kurus minētais viedoklis varēja aizskart,» teikts SC paziņojumā.

Frakcija turpinās realizēt savu politiku attiecībā uz cilvēktiesību īstenošanu un jebkāda veida diskriminācijas izskaušanu.

Kā ziņots, arābu kultūras centra vadītājs, no «Vienotības» saraksta Saeimas vēlēšanās startējošais ārsts Hosams Abu Meri izplatījis atklātu vēstuli, kurā Ādamsonu vaino iespējamā rasismā un ksenofobijā.

Savukārt Ādamsons aģentūrai LETA noliedza, ka viņa izteikumos būtu kaut kas no rasisma.

Meri atsaucas uz Ādamsona pausto viedokli LTV7 raidījuma retranslācijā no reģionālās TV: «Cik saprotu, Dombrovska kungs jau, iespējams, ir piekritis un mēs tagad uzņemsim 40 000 līdz 60 000 arābu. Es vienmēr esmu uzskatījis, ka ar baltās rases pārstāvjiem mēs kopīgu viedokli atradīsim, mums ir kaut kur līdzīga mentalitāte, varbūt dažādi uzskati, bet mums ir apmēram vienāda vērtību skala. Sabrauks šeit musulmaņi, es nezinu, ko mēs šeit darīsim.»

Arābu kultūras centra vadītājs norāda, ka šajā citātā izmantoti izteikumi, kas iedala cilvēkus dažādās kategorijās atkarībā no viņu etniskās un reliģiskās piederības.

Šis viedoklis no Ādamsona kā no augstas valsts amatpersonas izskanējis publiski, tāpēc Meri vēloties arī publiski saņemt skaidrojumu par viņa izteikumiem. Tāpat viņš vēloties pārliecināties, ka deputāts nav apzināti mēģinājis vairot rasisma un ksenofobijas izpausmes Latvijā.

Ādamsons aģentūrai LETA atzina, ka tas tiešām esot viņa citāts, bet no saviem vārdiem deputāts neatteikšoties un katrs varot viņu vainot, kā grib.

«Man nav iebildumu pret arābiem, ķīniešiem un japāņiem, labprāt redzu viņus ekskursijās mūsu valstī un neatteiktos arī viņus apciemot. Bet dzīvot vēlos vidē, kas man ir tuvāka,» izteicās politiķis, piebilstot, ka tā ir viņa pārliecība.

Deputāts uzsvēra, ka viņa izteikumos «pat tuvumā neož pēc rasisma» un par to katrs varot spriest pēc savas samaitātības pakāpes.