Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lembergs par plūdiem Venstpilī: situācija varēja būt dramatiskāka

Stiprās lietavas, kā rezultātā vakar Ventspilī applūda vairākas ielas un ēkas, visticamāk, pašvaldībai nav nodarījušas lielus zaudējumus, šodien preses konferencē atzina Ventspils mērs Aivars Lembergs.

«6.vidusskolas pagrabā ieplūda ūdens. Jānovērtē, cik lieli remontdarbi tur būs vajadzīgi. Ir izskaloti grāvji. Es domāju, ka uz pirmdienu vajadzētu būt gatavam [zaudējumu] apkopojumam, bet nedomāju, ka zaudējumi būtu lieli. Man šķiet, ka 6.vidusskola visvairāk ir cietusi. Protams, grūti spriest par privātajiem. Te ir jautājums par apdrošināšanu - vai apdrošināšanas līgumos ir vienošanās, kas ir stihija no lietus ūdens viedokļa?» teica Lembergs.

«Es tajā laikā biju 6.vidusskolā un tur ļoti labi varēja redzēt, kā situācija mainās. Protams, no sākuma biju ļoti neapmierināts, jo redzēju, kā sāk pārplūst teritorija un kā ūdens tā vietā, lai tecētu gūlijās, nāk ārā no gūlijām,» informēja Ventspils mērs.

Sākumā Lembergam esot radies maldīgs priekšstats, ka lietus ūdens kanalizācija vairākās vietās pilsētā ir aizsērējusi. «Sazinājos ar «Ūdekas» vadību, un izrādījās, ka pirms mēneša ir tīrīts. Pabraucu pa pilsētu, man radās iespaids, ka Sarkanmuižas dambī, Raiņa ielā, Lauku ielā un Brīvības ielā visa lietus ūdens kanalizācija ir aizsērējusi, bet brīnījos, kā var aizsērēt, jo lapas tagad nekrīt un ar smiltīm mēs sen jau ielas nekaisām. Izrādījās, ka manām dusmām, no vienas puses, bija pamats, bet, no otras puses, tās bija netaisnīgas, tāpēc ka četru stundu laikā nolija 67 milimetri uz vienu kvadrātmetru, bet mēneša norma ir 76 milimetri. Protams, ka nekāda sistēma nekam tādam nav paredzēta un nevar tikt paredzēta. Vakar tika pārspēts 1937.gada rekords,» informēja Lembergs.

Tomēr pašvaldība tik un tā plāno analizēt situāciju ar lietus ūdens kanalizācijas un novadgrāvju sistēmu pilsētā, īpašu uzmanību pievēršot Vidumupītei, kur vakar strauji cēlās ūdens līmenis, nosprostojot lietus ūdens kanalizācijas kolektora izlaides vietas.

Ja Ventspilī nebūtu izveidota laba lietus ūdens kanalizācijas un novadgrāvju sistēma, situācija vakar būtu bijusi daudz dramatiskāka, akcentēja Lembergs. «Ja mums nebūtu moderna pilsēta, tad mēs būtu līdz ceļiem ūdenī un mašīnas nevarētu braukt pa ielu,» uzskata Ventspils mērs.

Jau ziņots, ka vakar Ventspilī dažu stundu laikā nokrišņu daudzums sasniedzis 67 milimetrus. Līdz ar to tika pārsniegts 1937.gada 4.septembrī sasniegtais diennakts maksimālā nokrišņu daudzuma rekords, kas bija 43 milimetri. Tā rezultātā applūda vairākas ielas un pagalmi. Ūdens tecēja Ventspils 1.pamatskolas un 6.vidusskolas pagrabstāvos, applūda arī Ventspils Livonijas ordeņa pils pagrabstāvs.