Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dzeja iebrauc Liepājā

Liepājā ieradusies starptautiska radošā grupa - «Dzejas brauciena» dalībnieki - dzejnieki no dažādām Ziemeļvalstīm.

«Dzejas brauciena» laikā, kas sākās 27. augustā Helsinku festivālā «Dzejas Mēness» (Runon Kuu), dzejnieki ar lidmašīnām un autobusiem mobili pārvietojās  no vienas valsts teritorijas uz otru, radot saikni starp valodām un kultūrām. «Dzejas brauciens» pa četrām ziemeļu valstīm- Somiju, Zviedriju, Igauniju, Latviju 2.09. noslēgsies Liepājā, «Fire bārā» pulksten 19:00 ar kultūras programmu viesiem un dzejas lasījumiem liepājniekiem.

Dzejnieks un atdzejotājs Guntars Godiņš, lībiešu dzejnieks Valts Ernštreits, somu-zviedru dzejniece Agneta Enkela, Igaunijas krievu dzejnieks, tulkotājs Igors Kotjuhs, Zviedrijas sāmu māksliniece un dzejniece Roza-Marija Hūva starptautiskā „Dzejas brauciena” laikā savus darbus lasīja Helsinkos, Visbijā, Tallinā, Stokholmā. Dzeja sāmu, lībiešu, zviedru, latviešu valodā šovakar skanēs arī «Fire Bar».

Interesenti varēs ne tikai klausīties ziemeļniecisko dzejas skanējumu, bet gūt arī ieskatu, kā savu identitāti kopj lībieši, kaimiņi igauņi, sāmi vai zviedri. Liepājniekiem šovakar sagādāta lieliska iespēja baudīt dzeju, just  dažādo valodu skanējumu, būt dzejas dienu noskaņā tik tuvu dzejas tapšanas brīnumam, kā tas vienkopus notiek reizi gadā – Dzejas dienās.  

No liepājnieku puses pasākumu papildinās Emīls Dreiblats - mūziķis un dīdžejs, kā arī citi liepājniekiem pazīstami mūziķi.

Sadarbībā ar Ziemeļvalstu kultūras programmu, Igaunijas Institūtu Somijā, Latvijas Kultūrkapitāla fondu, Liepājas Zinātnisko bibliotēku un Liepājas pašvaldību, Latvijas vēstniecību Somijā, Zviedrijas Institūtu – 2. septembris pilsētā top ierakstīts kā koša lappuse Dzejas dienu pasākumu maratonu  Liepājā aizsākot.
Dzejas brauciena producents - Somijas Institūts..