Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Irbes jūras šaurumā atrastas un iznīcinātas 45 mīnas un divas torpēdas

Piektdien noslēgušās starptautiskās militārās mācības «Open Spirit 2011», kuru laikā Irbes jūras šaurumā, Latvijas teritoriālajos ūdeņos Baltijas jūrā, tika atrastas un iznīcinātas 45 mīnas un divas torpēdas, portālu «Apollo» informēja AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Sandra Brāle.

Šobrīd mācībās iesaistītie ārvalstu kuģi atstāj Latvijas teritoriālos ūdeņus. 

Mīnu meklēšanas un iznīcināšanas operācijas mērķis bija iznīcināt no Pirmā un Otrā pasaules kara laikiem palikušos sprādzienbīstamos priekšmetus Irbes jūras šaurumā, tādējādi uzlabojot kuģošanas drošību Baltijas jūrā. Mācības norisinājās no 22.augusta līdz 2.septembrim.

Mācību «Open Spirit 2011» uzdevumi bija mazināt risku kuģošanai, zvejniecībai un ekoloģijai; pilnveidot savstarpējo sadarbību militāru mācību un starptautisko operāciju veikšanā, pielietojot NATO procedūras, kā arī veicināt savstarpējo savietojamību jūrniecības elementu, sakaru procedūru un ūdenslīdēju-atmīnētāju darbu jomā.

Šīs bija lielākās mīnu meklēšanas mācības Latvijas teritoriālajos ūdeņos kopš Latvijas neatkarības atgūšanas, un tajās piedalījās vairāk nekā 800 karavīru no 11 valstīm. Mācībās iesaistīti bija 20 kuģi un kuģu-ūdenslīdēji atmīnētāji no Latvijas, Lietuvas un Zviedrijas.