Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Salīdzinājumā ar citiem prezidentiem Bērziņam visaugstākā publicitāte medijos darbības pirmajos mēnešos

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem diviem prezidentiem Andrim Bērziņam prezidentūras pirmajos mēnešos bijusi visaugstākā publicitāte medijos, liecina «Lursoft» publicitātes reitings.

Bērziņa publicitātes kāpums vērojams no šā gada maija, kad viņš kā Saeimas deputāts tika izvirzīts prezidenta amatam. Kopumā Bērziņš šā gada astoņos mēnešos minēts 2959 rakstos, no kuriem 1030 bijuši jūlijā.

Apkopotie dati liecina, ka no pēdējiem trim Latvijas prezidentiem visaugstākā publicitāte presē prezidentūras pirmajos mēnešos ir tieši Bērziņam. Salīdzināšanai – 1999.gada jūlijā, kad prezidentes pienākumus sāka pildīt Vaira Vīķe-Freiberga, viņas vārds pieminēts 838 laikrakstu un ziņu aģentūras BNS rakstos, savukārt jau nākamā prezidenta Valda Zatlera (2007.gads) vārds – 914 publikācijās. Šā gada jūlijā Bērziņa vārds parādījies 1030 rakstos.

Jūlijā jaunā prezidenta vārds presē visbiežāk pieminēts saistībā ar vairākiem likumos izsludinātajiem grozījumiem, kā arī vizītēm uz ārvalstīm un Latvijas reģioniem.

«Latvijas faktu» veiktā aptauja liecina, ka patlaban jaunā valsts vadītāja darbu pozitīvi vērtē gandrīz 41% Latvijas iedzīvotāju.

Jau vēstīts, ka eksbaņķieris un Saeimas deputāts Andris Bērziņš prezidenta amatā stājās 8.jūlijā.