Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krauliņš: cepuri nost Bagatska priekšā

Pēc pirmajām trim spēlēm Eiropas čempionāta finālturnīrā portāls «Apollo» lūdza izteikt savu viedokli par valstsvienības sniegumu bijušajam Latvijas basketbola izlases trenerim Armandam Krauliņam.

«Latvijas izlases sniegums patīk daudz vairāk nekā nepatīk. Domāju, ka par [galveno treneri Ainaru] Bagatski varu teikt tikai pozitīvāko. No pēdējo gadu treneriem gan Latvijā, gan ārzemēs viņš ļoti labi jūt spēli, turklāt viņš ir atcerējies un pilnvērtīgi izmanto zonas aizsardzību. Daudz jauno treneru to negrib vai nemāk. Izvērtējot visus mūsu izlases un pretinieku plusus un mīnusus, pie garo spēlētāju trūkuma šāda aizsardzība nes augļus. Cepuri nost Bagatska priekšā,» atzīst pieredzējušais basketbola speciālists.

«Spēlētāji ar savu attieksmi un pašatdevi spēj konkurēt ar meistarīgajiem pretiniekiem, tomēr izšķirošajos brīžos uzvaras kausus par labu pretiniekiem nosver viņu spēlētāju un treneru pieredze. Ar laiku tas būs arī mūsu komandai, ja sastāvs saglabāsies,» pārliecināts ir Krauliņš.

«Būtībā visās trīs spēlēs Latvijas izlase varēja «aizķerties». Bija jāliek pretiniekiem vairāk un ilgāk strādāt aizsardzībā. Piemēram, pret Itāliju viņu līderis [Andrea Barnjani] pārāk ilgi nospēlēja ar četrām piezīmēm,» uzskata treneris. «Pietrūka pacietības. Bet atsevišķiem spēlētājiem konkrētā brīdī bija jānospēlē labāk.»

Krauliņš neslēpj, ka bijis diezgan pārliecināts, ka Latvijas basketbolisti piektdien uzvarēs Itālijas izlasi. «Izvērtējot mūsu trumpjus - pustālos un tālos metienus, jārada sadarbības, lai pēc viena, diviem vai trim blokiem nonāktu līdz brīvam, pamatotam metienam. Nepiekrītu televīzijas komentētājiem, kuri mača beigās aicināja kādu uzņemties spēli uz sevi. Tas nav pareizi, jo mēs varam uzvarēt tikai ar komandas spēli.»

«Kā tikt galā ar pretinieku centriem? Vienu no pretlīdzekļiem Bagatskis jau pielietoja, daudz izmantojot zonas aizsardzību. Mazajiem spēlētājiem jau mums ir konkurence, bet starp garajiem pietrūkst resursu un meistarības. Tomēr mēs neesam kļuvuši par peramajiem zēniem. Uz doto brīdi svarīgākais ir pieredze, pēc tam nāks arī meistarība,» piebilst Krauliņš.