Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Laikraksts: valsts pret Fliku vēršas prokuratūrā

Dokumenti par nacionālās aviokompānijas «airBaltic» šefa Bertolta Flika darbību piektdien nosūtīti Ģenerālprokuratūrai, laikrakstam «Diena» apliecināja Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Anrijs Matīss.

«SM sadarbībā ar Tieslietu ministriju (TM) valdības uzdevumā sagatavoja un nosūtīja informāciju Ģenerālprokuratūrai par iespējamajiem pārkāpumiem «airBaltic» valdes priekšsēdētāja rīcībā,» «Dienai» norādīja Matīss. Prokuratūrā piektdien vakarā dokumenti vēl nebija saņemti.

Pašlaik nav zināms, ko tieši SM un TM savā iesniegumā lūdz izmeklēt. Kā vēsta laikraksts, noprotams, informācijā apkopots abu ministriju, valdības konsultanta «Prudentia», kā arī auditorfirmas «PricewaterhouseCoopers» agrāk secinātais, veicot dažādas pārbaudes «airBaltic». «Saturu atklāt nevaru, tā ir ierobežotas pieejamības informācija,» uz «Dienas» jautājumu par iesnieguma būtību atbildējis Matīss.

Iepriekš SM, TM un Valsts kancelejas juristi ilgstoši apsvēra, vai valsts rīcībā ir pietiekami daudz argumentu, lai vērstos tiesībsargājošajās iestādēs. Paredzams, ka valdība nākamnedēļ kārtējo reizi spriedīs par to, vai un kā valstij kā «airBaltic» līdzīpašniekam būtu jāiesaistās aviokompānijas finanšu situācijas stabilizēšanā. Valdībai jāizšķiras, vai pārņemt «airBaltic» privātā akcionāra «Baltijas Aviācijas sistēmas» kapitāla daļas vai vienoties par aviokompānijas glābšanu kopā ar otru akcionāru.

Kā ziņots, valsts ir saņēmusi neauditētu 2010.gada pārskatu, kurā uzrādīti «airBaltic» zaudējumi 34,2 miljonu latu apjomā.

23.augustā valdība nolēma piedalīties «airBaltic» glābšanā. Konsultāciju kompānijai «Prudentia» jāizvērtē, kā valstij labāk piedalīties kompānijas tālākā attīstībā. «Prudentia» pētīšot divus scenārijus - valsts piedalās līdzvērtīgi kā otrs akcionārs, vai «valsts pilnībā piedalās visā kompānijas darbībā». Pēc valdības pārstāvju iepriekš teiktā, pārdot «airBaltic» akcijas pašreizējā situācijā valstij nav ieteikuši konsultanti.

«Air Baltic Corporation» ir dibināta 1995.gadā. Aviokompānijas galvenie akcionāri ir Latvijas valsts (52,6%) un «Baltijas Aviācijas sistēmas» (47,2%). «Baltijas Aviācijas sistēmas» vienādās daļās pieder lidsabiedrības vadītājam Bertoltam Flikam un Bahamās reģistrētajai kompānijai «Taurus Asset Management Fund Limited».