Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gārbere domā, ka Latvijai ir ievērojami panākumi demokrātijas attīstībā

ASV vēstniece Latvijā Džūdita Gārbere domā, ka Latvijai ir ievērojami panākumi demokrātijas attīstībā un ārkārtas vēlēšanas to tikai apliecina.

Intervijā laikrakstam «Diena» viņa saka: «Pilsoņi aktīvi pauda savu pozīciju referendumā, tagad gatavojas vēlēšanām. Cilvēki ir ieinteresēti, gatavi līdzdarboties - kas tas ir, ja ne nobriedusi demokrātija? Notiek pamatīgas diskusijas. Man tikai žēl, ka mana latviešu valoda nav tik laba, lai sekotu līdzi debatēm televīzijā, taču tas ir vareni. Tās visas ir izteiktas, spēcīgas demokrātijas pazīmes. Ir daudz trokšņa, ne vienmēr patīkams troksnis visiem, bet cilvēki liek sadzirdēt savu balsi. Neapšaubāmi - tā ir demokrātija.«

Atbildot uz jautājumu, vai ASV mēģina ietekmēt valdības veidošanas procesus Latvijā, vēstniece ir kategoriska un uzsver, ka visas šīs baumas ir nepatiesas.

«Nav jautājumu, ka mūs ļoti interesē, kas notiek Latvijā, jo jūs esat mūsu draugi un stratēģiskie partneri, un, protams, mēs tiekamies un runājam ar cilvēkiem. Mēs runājam ar dažādām politiskajām partijām. Runājam par to viedokļiem, sevišķi ārlietu politikas jautājumos. Cilvēki kādreiz izdara nepareizus secinājumus - ja šādas sarunas notiek, notiek arī kas cits. Taču mēs vienkārši izrādām interesi par cilvēku viedokļiem, iespējamiem lēmumiem,» skaidro Gārbere.

Viņa atzīmē, ka viņas pārstāvētā valsts strādās ar jebkuru valdību, ko Latvijas iedzīvotāji būs izvēlējušies. «Vēlēšanas ir 17.septembrī, un es ticu, ka Latvija turpinās būt labs stratēģisks partneris Amerikas Savienotajām Valstīm,» saka vēstniece.

ASV vēstniece arī uzsver: «Tā kā Latvija ir īstenojusi vairākas nopietnas reformas un sekojusi savas konkurētspējas palielināšanas interesēm, tā šodien ir daudz stiprāka un neievainojamāka, lai kas arī notiktu, nekā tas bija, kad pirms pāris gadiem Latviju tik smagi piemeklēja finanšu krīze. Ir ļoti svarīgi, lai reformas turpinātos un plāni, lai Latvija kļūtu aizvien pievilcīgāka investoriem un konkurētspējīgāka, tiktu realizēti dzīvē arī turpmāk. ASV gadījumā mēs arī, protams, aizvien izjūtam pasaules finanšu krīzes sekas. Taču es ticu, ka mūsu ekonomika ir pietiekami stipra, ļoti fleksibla ekonomika. Es citēšu komentāru, ko mūsu Federālo rezervju prezidents ir teicis tikai pirms pāris dienām. Viņš teica, ka ir gatavs lietot visus instrumentus, kas ir viņa rīcībā, lai ASV turpinātu attīstīties un nodrošinātu nepieciešamo ekonomikas izaugsmi.»