Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ugunsgrēkā cietuši divi mazi bērni

Šopēcpusdien Ventspilī kādas piecstāvu mājas dzīvoklī izcēlies ugunsgrēks, kurā cietuši divi bērni.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inga Vetere, dzīvoklī nelielā platībā aizdegusies grīda. Cietušie bērni ir četrus un piecus gadus veci.

Kā ugunsdzēsējiem pastāstīja bērnu māte, viņa uz pavisam neilgu laiku bija izgājusi uz tuvējo veikalu, bet bērnus atstājusi dzīvoklī, kurā palicis ieslēgts elektriskais sildītājs. Tikmēr sildītājā radies īssavienojums, tas uzliesmojis un aizdegusies grīda.

Bērni ugunsnelaimē saindējušies ar dūmiem, taču viņu stāvoklis nav smags.

Ugunsdzēsēji izsaukumu uz notikuma vietu saņēmuši plkst.17.07.

Lai pasargātu sevi un apkārtējos no līdzīgām nelaimēm, VUGD kārtējo reizi aicina cilvēkus ievērot visus drošības pasākumus, lietojot dažādas sildierīces un apkures iekārtas, kā arī neatstāt elektriskos sildītājus ieslēgtus bez uzraudzības. Tāpat nav droši lietot vecus vai pašdarinātus elektriskos sildītājus, jo tā var rasties īssavienojums un izcelties ugunsgrēks.

Pienākot rudenim un iestājoties vēsākam laikam, VUGD arvien biežāk saņem izsaukumus uz ugunsgrēkiem, kas izcēlušies no nepareizi lietotām, laikus neapkoptām vai bez uzraudzības atstātām sildierīcēm un apkures iekārtām, atzina Vetere.