Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pārejot uz rudens laiku, sestdien Rīgā kursēs papildu nakts transports

Naktī no sestdienas uz svētdienu, 30.oktobrī, kad Latvijā un daudzviet citur pasaulē pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu atpakaļ un Rīgā daudzviet sāksies helovīna pasākumi, Rīgā nakts sabiedriskais transports, kā ierasts, kursēs ik pēc stundas un tiks norīkots viens papildu reiss, aģentūru LETA informēja pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» pārstāvis Viktors Zaķis.

Kā ziņots, šā gada 30.oktobrī plkst.4, naktī no sestdienas uz svētdienu, Latvijā un daudzviet citur pasaulē pulksteņa rādītāji būs jāpagriež vienu stundu atpakaļ.

Šajā naktī autobusi no Centrālās stacijas pieturas plkst.3 aties divreiz - gan pēc pavasara laika, gan stundu vēlāk pēc rudens laika, paskaidroja Zaķis.

Patlaban pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji. Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Sākot no 1997.gada, vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst.3 līdz oktobra pēdējai svētdienai plkst.4.

Pāreja uz vasaras laiku atkal notiks 2012.gada 25.martā plkst.3 (naktī no sestdienas uz svētdienu), kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu uz priekšu.

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka 2010.gada 26.oktobra Ministru kabineta noteikumi «Par pāreju uz vasaras laiku». Noteikumos minēts, ka Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiek šādā kārtībā - marta pēdējā svētdienā plkst.3 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.4 - par vienu stundu atpakaļ.