Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Neatkarīga izmeklēšana: «Jak-42» katastrofas iemesls bija lidmašīnas defekti

Speciālisti, kuri veikuši neatkarīgu Jaroslavļā notikušās lidmašīnas «Jak-42» katastrofas izmeklēšanu, secinājuši, ka notikušājā tomēr vainojami lidaparāta defekti.

Tādejādi šī izmeklēšana noraida oficiālo avārijas versiju, ka notikušajā vainojama lidmašīnas ekipāža.

Kā raksta izdevums «Izvestija», neatkarīgo izmeklēšanu pēc bojāgājušo lūguma veica lidotājs-izmēģinātājs Vladimirs Gerasimovs, vadošais aviokatastrofu izmeklētājs Krievijā Valentīns Dudins, kā arī lidotājs-izmēģinātājs Aleksandrs Akimenkovs.

Šie eksperti uzskata, ka galvenais iemels, kādēļ notika katastrofa, bija lidaparāta konstrukcijas un aerodinamikas defekti. Viņi arī norāda, ka traģēdijā vainojamas aviokompānijas «Jak-serviss» darba nepilnības.

Eksperti piekrīt, ka viens no pilotiem spiedis uz bremžu pedāļiem, taču darīja to tikai tāpēc, ka lidmašīnai bija tehniski defekti.

Laikraksts norāda, ka tādejādi bojāgājušo pilotu tuvinieki pieprasīs atjaunot avārijas izmeklēšanu, neizslēdzot arī vēršanos tiesā.