Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rāviņš pagaidām neplāno no «Swedbank» izņemtos līdzekļus atskaitīt atpakaļ bankā

Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (ZZS) pagaidām neplāno no AS «Swedbank» nedēļas nogalē izņemtos un uz Valsts kasi pārskaitītos finanšu līdzekļus atskaitīt atpakaļ bankā, šodien pēc Latvijas Lielo pilsētu asociācijas tikšanās žurnālistiem sacīja Rāviņš.

«Pagaidām vēl ne,» lakonisks bija Rāviņš, norādot, ka katrs rīkojas atbilstoši tai informācijai, kas ir viņa rīcībā.

Jelgavas mērs tā arī skaidri neatbildēja, kas kalpojis par avotu, lai pakļautos informācijai par bankas problēmām, vien piebilstot, ka «publiskajā telpā klīda runas». Viņu arī neesot pārliecinājusi saruna ar finanšu ministru Andri Vilku (V), kurš atsaucies uz internetu un to, ka tur tādas informācijas neesot.

Rāviņš uzskata, ka rīkojies atbildīgi, lai aizsargātu pilsētas nodokļu maksātāju naudu - 130 000 latu, kurus pārskaitījis uz Valsts kasi. Pašvaldībai nesena ir bijusi rūgta pieredze ar «Latvijas Krājbanku», kurā vai nu pazaudēti vai iesaldēti 800 000 latu.

Tāpēc šādas sliktas pieredzes dēļ Latvijas Lielo pilsētu asociācijas viedoklis esot, ka likumdošanā par noguldījumu aizsardzības principiem vajadzētu paredzēt arī aizsargmehānismus pašvaldību noguldītajiem līdzekļiem bankās.

Kā ziņots, par «Swedbank» stabilitāti finanšu ministram Andrim Vilkam nedēļas nogalē bijušas divas telefonsarunas ar Jelgavas mēru Andri Rāviņu, bet nomierināt pašvaldības vadītāju neesot izdevies.

Saistībā ar nedēļas nogales notikumiem Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Ziedonim Caunem (ZZS) un Rāviņam vakar bija jāierodas Drošības policijā.

LETA jau ziņoja, ka policijā sākts kriminālprocess par nepatiesu datu vai ziņu izplatīšanu par Latvijas finanšu sistēmas stāvokli.

Izmeklētājiem ir vairākas versijas par baumu izcelšanās iemesliem un personām, kuras šo nepatiesās informācijas izplatīšanos ir veicinājušas.

Drošības policija lūdz sabiedrības atbalstu, ja personu rīcībā ir konkrēta informācija par baumu izplatītājiem, saņemtajām īsziņām vai telefona zvaniem.