Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maskava: Irānas sankcijas tiks uzskatītas par režīma nomaiņas mēģinājumu

Pasaules sabiedrība jaunas sankcijas pret Irānu uztvers kā mēģinājumu Islāma Republikā īstenot režīma nomaiņu, piektdien sacīja Krievijas ārlietu ministra vietnieks Genādijs Gatilovs.

«Papildu sankcijas pret Irānu, kā arī potenciāli jelkādus militārus triecienus pret to starptautiskā sabiedrība bez šaubām uztvers kā mēģinājumu panākt Irānā režīma maiņu,» sacīja viceministrs.

Jaunas sankcijas vienīgi apdraudēs pasaules sabiedrības centienus panākt konflikta mierīgu atrisinājumu, sacīja Gatilovs.

«Mūsu pozīcija ir šāda - ņemot vērā iepriekš pieņemtās ANO Drošības padomes rezolūcijas, kas ierobežo militāro sadarbību ar šo valsti, ANO Drošības padomes sankcijas sevi ir pilnībā izsmēlušas,» norādīja viceministrs.

«Rietumvalstu pieņemtiem vienpusējiem soļiem, kas tiek īstenoti ārpus ANO Drošības padomes ietvariem, ir negatīvs iespaids uz Irānas tautu un tās tautsaimniecību,» uzsvēra krievu diplomāts. «Šāds darbības virziens apdraud starptautiskās sabiedrības centienus panākt Irānas kodolproblēmas atrisinājumu.»