Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LIC: gripas izplatība uzmācīgi pieaug

Iepriekšējā nedēļā gripas izplatība augusi, liecina Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) apkopotie dati.

LIC epidemioloģe Raina Nikiforova pastāstīja, ka šobrīd Latvijā ar gripu slimo vidēji četri cilvēki uz 100 000 iedzīvotāju.

«Aizvadītajā nedēļā LIC laboratorijā izmeklēti 171 personas klīniskie paraugi, no tiem deviņos (5,3%) noteikti gripas vīrusi: astoņi A tipa gripas vīrusi un viens B tipa gripas vīruss (iepriekšējā nedēļā - septiņi A tipa gripas vīrusi). Līdz ar to statistika liecina, ka kopš gripas sezonas sākuma reģistrēts 31 laboratoriski apstiprināts gripas gadījums,» stāsta LIC direktora vietniece Jeļena Storoženko.

Stacionārās monitoringa iestādes ziņo, ka šā gada 3.nedēļā stacionēti pieci pacienti ar aizdomām par gripu un viens pacients ar gripas izraisītu pneimoniju.

Infektologi uzskata, ka gripa, kas ir ļoti lipīga infekcija, turpinās izplatīties  nākamajās nedēļās un, iespējams, ka epidemioloģisko  slieksni - 100 saslimušo uz 100 000 iedzīvotāju – gripa  varētu sasniegt februārī.