Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Mākslas akadēmija piedalās Stokholmas mēbeļu gadatirgū

Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina apakšnozares studenti šonedēļ piedalās Stokholmas mēbeļu gadatirgū – lielākajā Ziemeļvalstu mēbeļu mesē –, kas norisinās no š.g. 7. līdz 11. februārim Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. Mākslas akadēmija būs pārstāvēta gadatirgus jauno dizaineru sadaļā «Greenhouse» («Siltumnīca»), portālu «Apollo» informēja Latvijas Mākslas akadēmijas Komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste Egita Kurpniece. 

Ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Mākslas akadēmijas Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta un Kultūras ministrijas atbalstu Mākslas akadēmijas Dizaina apakšnozare jauno dizaineru sadaļā ir pārstāvēta jau septīto gadu, tādējādi Ziemeļvalstu un Baltijas valstu dizaina augstskolu vidū iegūstot vērā ņemamu atpazīstamību. Laikā, kad mūsu valstij nepieciešama tautsaimniecības izaugsme un ciešāka starptautiskā sadarbība inovatīvu projektu īstenošanā, ir svarīgi apzināties dizaina pievienotās vērtības devumu jaunu, mūsdienīgu produktu radīšanā un panākt Latvijas dizaina izglītības starptautisku atpazīstamību un konkurētspēju. 

Jaunu kontaktu dibināšana ar nozares speciālistiem no visas pasaules, ieskats dizaina komerciālajos aspektos, tieša saskare ar dizaina ražotājiem un izplatītājiem ir ieguvumi, kas rodami vienīgi piedaloties vērienīgās izstādēs, kādām pieder Stokholmas mēbeļu tirgus. Jauno dizaineru sadaļā «Greenhouse» Skandināvijas valstu jaunie dizaineri un dizaina augstskolas demonstrē jaunākos sasniegumus mēbeļu dizaina un interjera aksesuāru jomās. 

Šīgada tēma Mākslas akadēmijas Dizaina apakšnozares stendam ir tradicionālā amatniecība. Daļu no ekspozīcijas veidos darbi, kas tapuši starptautiskā dizaina meistardarbnīcā 2011. gada nogalē, kurā Latvijas Mākslas akadēmijas un Eindhovenas Dizaina akadēmijas (Nīderlande) maģistrantūras studenti apvienoja spēkus, veidojot jaunus produktus dažādās latviešu tradicionālās amatniecības tehnikās. Mākslas akadēmijas Dizaina apakšnozares stendā būs pārstāvēti studentu Gitas Deksnes, Indras Mercas, Baibas Lingas-Bērziņas, Inta Neiberta, Lienes Podiņas, Agneses Pundiņas, Lauras Danilānes un Jekaterinas Stakles darbi.
 
Līdzīgi kā iepriekšējos gados, Latvijas Mākslas akadēmijas ekspozīcijas izveidē Stokholmas mēbeļu gadatirgū ir iesaistīta Dizaina apakšnozares studentu un pasniedzēju darba grupa. Līdzās saņemtajam atbalstam no Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta sadarbība dizaina jomā notiek arī ar citiem Latvijas uzņēmējiem un dažādu nozaru pārstāvjiem. Dalība Stokholmas mēbeļu gadatirgū ir Latvijas jauno dizaineru un ražošanas uzņēmu sadarbības apliecinājums, kas pierāda Latvijas dizaina augsto kvalitāti un starptautisko konkurētspēju.