Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Hauka: Latvijas zemes pārdošana ārzemniekiem ir reāla problēma

Latvijas zemes pārdošana ārzemniekiem ir reāla problēma, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāja, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes locekle Agita Hauka.

Viņa norādīja, ka Latvijā ir sastopamas mazās un lielās zemnieku saimniecības. Kamēr lielās zemnieku saimniecības galvenokārt strādā eksportam, mazās nodrošina ar vietējo produkciju pašmāju tirgu, kā arī tām ir svarīga loma lauku attīstībā.

Latvijas mazie zemnieki nesaņem pietiekamu atbalstu un, apvainojušies uz valsti, pārdod savu zemi ārzemniekiem, akcentēja LOSP pārstāve.

Viņa norādīja, ka patlaban trūkst statistikas, cik lielas zemes platības nonākušas ārzemnieku rokās, turklāt daļa savus īpašumus kontrolē ar Latvijas iedzīvotāju starpniecību. Daļa savu zemi iznomā atpakaļ Latvijas zemniekiem.

Kā piemēru Hauka minēja Latgali, kur patlaban zemi aktīvi uzpērk zviedri, kas to apmežo, līdz ar to lauksaimniecībā izmantojamās zemes apjomi sarūk. Šajās aktivitātēs iesaistīti Zviedrijas pensiju fondi, kuri ir ieinteresēti nevis lielā peļņā īsā termiņā, bet ilglaicīgā ieguldījumā.