Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Timošenko esot tuvu nāvei

Bijušās Ukrainas premjerministres Jūlijas Timošenko tuvinieki uzskata, ka notiesātā politiķe tuvāko dienu laikā var nomirt, ja viņai netiks sniegta pienācīga palīdzība.

Bijušās premjerministres, kura patlaban atrodas cietumā un ir pieteikusi badastreiku, meita un vīrs speciāli rīkotā preses brīfingā Prāgā mediju pārstāvjiem paziņojuši, ka Jūlijas veselības stāvoklis ir kritisks.

«Laiks aiziet. Nezinu, cik ilgi mamma varēs badoties. Tās var būt piecas, desmit dienas,» sacīja Jevgēņija Timošenko.

Jūlijas Timošenko meita ar māti tikusies pirms divām dienām. «Viņai patiešām ir ļoti slikti. Viņa nespēj kustēties,» sacīja Jevgēņija.

Jevgēņija pauda cerību, ka Ukrainas varas iestādes tomēr ļaus Timošenko doties uz ārstniecības iestādi Vācijā.

Aizvien pieaugot starptautiskās sabiedrības satraukumam par notiesātās Jūlijas Timošenko veselības stāvokli, virkne Eiropas valstu un institūciju līderu nolēmuši neapmeklēt Ukrainu, otrdien vēstī aģentūra LETA.

Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu un bloka tieslietu komisāre Viviana Redinga nolēmuši neapmeklēt šovasar Ukrainā notiekošās Eiropas futbola čempionāta finālturnīra spēles.

Iespējams, Ukrainā notiekošos mačus neapmeklēs arī Vācijas kanclere Angela Merkele. Kā pavēstīja viņas pārstāvis, tas būs atkarīgs no Timošenko jautājuma.

Tikmēr piecu Eiropas valstu prezidenti nolēmuši neapmeklēt Ukrainā šomēnes paredzēto Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu prezidentu sanāksmi.

Kā apstiprināja Ukrainas Ārlietu ministrija, Jaltā 11. un 12.maijā ieplānoto tikšanos neapmeklēs Austrijas, Čehijas, Vācijas, Itālijas un Slovēnijas prezidenti.

«Mēs par to paziņojam jau iepriekš, lai neviens no tā neuztaisītu sensāciju. Nav iemesla aiz tā meklēt [diplomātisku] protestu,» sacīja ministrijas pārstāvis.

Tikmēr dalību šajā sanāksmē apstiprinājuši desmit valstu prezidenti, bet vēl četri, visticamāk, ieradīsies.

Timošenko cieš no muguras sāpēm un 20.aprīlī uzsāka badastreiku. Timošenko 20.aprīlī muguras sāpju dēļ no cietuma tika nogādāta slimnīcā, bet 22.aprīlī tika pārvesta atpakaļ uz cietumu.

Timošenko apgalvo, ka pirms pārvešanas uz slimnīcu trīs vīrieši pārmetuši viņai pār galvu palagu un situši pa vēderu.