Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lindermans vēršas tiesā pret Vīķi-Freibergu

Biedrības «Dzimtā valoda» līderis Vladimirs Lindermans vērsies tiesā ar prasību, kurā lūdz tiesu uzlikt par pienākumu bijušajai Latvijas prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai izmaksāt viņam 5000 latu kompensāciju.

Paziņojumā medijiem Lindermans norāda, ka ar prasību trešdien vērsies Rīgas centra rajona tiesā

Lindermans atgādina, ka eksprezidente februārī televīzijā paziņoja, ka viņš ir «sabiedrībai bīstams elements un ekstrēmists», piebilstot, ka «viņš savulaik bijis aizturēts ar aģitācijas materiāliem pret Latvijas suverenitāti».

Aktīvists uzsver, ka nekad nav bijis aizturēts ar šādiem materiāliem. Viņaprāt, šādi Vīķes-Freibergas izteikumi «diskreditē viņu to cilvēku acīs, kuriem Latvijas suverenitāte ir vērtība».

Kā zināms, marta sākumā Lindermans vērsās tiesā pret Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu (V) un «Latvijas Avīzi», kurā prasīts piedzīt no katra 5000 latus par viņa goda un cieņas aizskaršanu.

Biedrības līderis iepriekš stāstīja, ka šādā veidā viņš vēlas apturēt biedrības «Dzimtā valoda» līderu apmelošanu un «demonizēšanu». «Drīz jau tantiņas laukos sāks biedēt savus bērnus, sakot: «Ja slikti uzvedīsies, Lindermans un [viņa domubiedrs Jevgēnijs] Osipovs atnāks tev pakaļ!»» nobažījies Lindermans.

Nacionālboļševiks skaidro, ka prasa kompensāciju no Āboltiņas un «Latvijas Avīzes» tāpēc, ka Saeimas spīkere intervijā šim laikrakstam norādījusi uz viņa līdzšinējo darbību, kura visspilgtāk esot izcēlusies ar aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valdību un mainīt politisko sistēmu.

«Dzimtās valodas» līderis atgādina, ka tiesa viņu šajās apsūdzībās attaisnoja.

Lindermana skatījumā, ņemot vērā minētos apstākļus, Āboltiņa viņu ir klaji nomelnojusi, tāpēc viņš vēlas piedzīt no politiķes 5000 latu morālā kaitējuma kompensāciju. Tādu pašu summu Lindermans prasa no «Latvijas Avīzes». «Kā pieklājīgs cilvēks es sākotnēji prasīju redakcijai atsaukt šo publikāciju un atvainoties man. Redakcija atvainoties atteicās. Tātad tiksimies tiesā,» norāda Lindermans.