Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valmieras teātrī Muzeju naktī varēs apskatīt izstādes un vērot īpašu performanci

Valmieras Drāmas teātrī (VDT) Muzeju naktī varēs apskatīt izstādes un vērot īpaši sagatavotu performanci, kā arī iegādāties biļetes ar ievērojamām atlaidēm. VDT aktieri ar Valmieras ģimnāzijas teātra klases skolēniem īpaši «Muzeju naktij» izveido performanci «REM20».

Režisors Viesturs Meikšāns un aktieri Elīna Vāne, Ilze Lieckalniņa, Rihards Jakovels, Māra Mennika, Sanita Pušpure, Ivo Martinsons, Oskars Morozovs, Kārlis Neimanis, Ģirts Rāviņš, Mārtiņš Liepa kopā ar teātra muzikālās daļas vadītāju Emīlu Zilbertu un skolēniem veido stāstu 20 minūšu garumā. Kā noslēpumaini sola pats režisors: «20 mirkļi, 20 ainas, 20 vaibsti, 20 aktieri».

Performance ir īpatnējs mākslas veids: apzināti veidots, bet it kā nejaušs notikums, kurā reizēm tiek iesaistīti arī skatītāji. VDT aktieru piedāvātā performance «REM20» nakts laikā notiks sešas reizes - plkst.20, plkst.21, plkst.22, plkst.23, plkst.24 un plkst.1 naktī.

Pārējā laikā varēs apskatīt vairākas izstādes. Uz teātra «Laipas» skatāma fotomākslinieku Gunāra Bindes un Jura Kmina izstāde «Krodera teātris». Tā radusies vairāku inscenētu fotosesiju rezultātā, režisoram speciāli iejūtoties atšķirīgos tēlos kopā ar sev nozīmīgiem aktieriem no dažādiem dzīves posmiem: valmieriešiem, liepājniekiem, rīdziniekiem. Izstāde tapusi, sagaidot režisora 90.jubileju, un to redzēt varēs vēl tikai maijā un jūnijā.

Turpat aplūkojama aktiera Jura Laviņa 70.dzimšanas dienai veltīta izstāde ar fotomirkļiem gan no mākslinieka bērnības, gan mācību laikiem Dailes teātra III studijā, gan darba dažādos Latvijas teātros.

Foajē tiks iekārtota scenogrāfijas maketu izstāde «Teātra skatuve». Izrādes dekorāciju miniatūrā atveida darināšana ir gan nozīmīgs radošā procesa posms, gan arī precīzs un smalks amatnieka veikums - tajā viss, kas vēlāk būs uz skatuves, atveidots mērogā 1:20. Skatuves maketi ļaus atcerēties reiz bijušus iestudējumus un spriest par scenogrāfu un režisoru radošās domas gaitu.

«Muzeju nakts» laikā no plkst.19 līdz pusnaktij darbosies arī nakts kase, kur biļetes uz VDT izrādēm varēs iegādāties ar 50% atlaidi.

Valmieras teātris «Muzeju naktī» piedalās jau otru reizi. Pagājušajā gadā skatītājiem piedāvāja izrāžu rekvizītu un kostīmu izstādi, teātra režisoriem veltītu filmu skati un nelielu koncertu.

Visi «Muzeju nakts» pasākumi 19.maijā Valmieras teātrī būs aplūkojami bezmaksas.