Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Draiskas un apskaidrojošas līgotnes - dodies uz etnokoncertu!

«Savieši» un «Laiksne» aicina uz Vasaras saulgriežu etnokoncertu

Jautras un apcerīgas, rātnas un draiskas, reibinošas un apskaidrojošas – līgotnes mūs pavada visas Jāņu nakts garumā vai īsumā. Tajās ieklausīties Tajās ieklausīties un noskaņoties Vasaras saulgriežiem aicinām folkloras kopu «Savieši» un «Laiksne» kopīgajā Vasaras saulgriežu etnkoncertā 12.jūnijā 19.00 Ģertrūdes ielas teātrī.

Koncertā dzirdēsim arī senas un sen nedzirdētas Jāņu dziesmas. Šogad «Savieši» ar praktiskiem padomiem Jāņu svinēšanai ir piedalījušies Apgāda Zvaigzne izdotās grāmatas «3x9 Jāņi» veidošanā, un koncertā varēsim klausīties un kopā mācīties grāmatā iekļautās dziesmas. Kamēr «Laiksne» ir sagatavojusi īpašu Jāņu ielīgošanas programmu, kuru Rīgā varēsim klausīties tikai šajā vienīgajā koncertā, pēc kura pašos Jāņos «Laiksne» to dziedāt un spēlēt dosies uz Austriju.

Folkloras draugu kopas «Saviešu» mūžs ir raibs kā pupas zieds, kā cimds, kā villaines ieloki. Tā ir dibināta 1980. gadā, šobrīd pulcina ap 20 dziedātājus, un no 2006. gada kopas vadītāja ir Amanda Jātniece. «Savieši» gadu gaitā bijuši atvērti katram, kas nācis mūsu pulkā ar patiesu dziedātprieku un interesi par latviešu folkloras bagātību. Līdz ar to, par vienu no «Saviešu» pamatvērtībām kļuvusi katras dziedātājas un dziedātāja spēju izkopšana – tautas balss, tās visplašākajā izpratnē.

«Laiksne» dzied un spēlē dažādu novadu latviešu tautas dziesmas, un grupas sastāvā ir Dina Liepa, Lauma Garkalne, Vineta Romāne, Aija Rozentāle un Baiba Indrēvica, Kaspars Indrēvics un Gatis Gaujenieks. Melodijas un tekstus grupas dalībnieki meklē folkloras materiālu publicējumos, dažādu ekspedīciju materiālos un teicēju audioierakstos. Kurš gabals iepatīkas, tas tiek apstrādāts pa savam un celts priekšā klausītājiem. Repertuāra pamatu veido tradicionālas sieviešu dziesmas, talku, precību dziesmas. Papildus informācija par «Laiksni» www.laiksne.lv.

«Savieši» un «Laiksne» Vasaras saulgriežu etkoncertā 12.jūnijā 19.00
Norises vieta: Ģertrūdes ielas teātris, Ģertrūdes ielā 101a (iekšpagalma māja)
Ieejas maksa 3Ls, 2Ls*, 8Ls**
*skolēniem, skolotājiem, studentiem un pensionāriem
**ģimenes biļete (4 cilvēki)