Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jāuzmanās: paaugstināsies ultravioletās radiācijas līmenis

Nākamnedēļ vietām Latvijā tiek prognozēts augsts ultravioletās radiācijas līmenis.

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes, jau nedēļas nogalē Daugavpilī no Saules nākošā ultravioletā radiācija sasniegs sesto līmeni skalā no viens līdz 11.

Savukārt nākamās darba nedēļas vidū augsts ultravioletās radiācijas līmenis jau būs daudzviet Latvijā. Maksimālais ultravioletās radiācijas līmenis tiek sasniegts dienas vidū zem skaidrām debesīm.

Šādos gadījumos nepieciešams ievērot aizsardzību pret saules stariem. Cilvēkiem ieteicams uzturēties ēnā, īpaši pusdienlaikā, uzmanīties ilgstoši uzturēties saulē ar atklātām ķermeņa daļām, kā arī ieteicams mugurā vilkt vieglu un gaišu apģērbu, kā arī nedrīkst aizmirst par galvassegu.

Pārlieku liels ultravioletās radiācijas daudzums var būt kaitīgs cilvēka veselībai. Ilgstoša uzturēšanās saulē un liels ultravioletās radiācijas daudzums var nelabvēlīgi ietekmēt ādu, acis un imūnsistēmu.

Ultravioletās radiācijas līmenis tiek mērīts no viens līdz pat 11, kad ultravioletās radiācijas līmenis ir ekstremāls. Ultravioletās radiācijas indekss diennakts gaitā mainās no zemākās vērtības nulles nakts stundās un sasniedz savu maksimālo vērtību dienas vidū, kad saules staru krišanas leņķis ir vislielākais.