Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vasaras saulgriežu svinēšana dažādu tautu tradīcijās

Visu paaudžu cilvēki sestdien, 16.jūnijā no pulksten 16.00 līdz 20.00 tiek gaidīti Vērmanes dārza estrādē sarīkojumā «Vasaras saulgrieži», portālu «Apollo» informēja Lauma Celma, Gunta Kelle, RLB, IMKA Latvija.

Sarīkojuma mērķis ir parādīt atšķirīgo un kopīgi atrast vienojošo dažādu tautu tradīcijās, svinot Vasaras saulgriežus, tā parādot iespēju un pamatu starpnacionālai integrācijai.

Četru stundu garumā desmit nevalstiskās organizācijas kopā ar saviem draugiem un atbalstītājiem parādīs atšķirīgo un kopīgi meklēs vienojošo dažādu tautu tradīcijās, svinot Vasaras saulgriežus. Sarīkojuma apmeklētāji varēs iepazīties ar dažādu tautu Vasaras saulgriežu svinēšanas tradīcijām, klausīties un skatīties interesantu un noskaņām bagātu koncertprogrammu, piedalīties spēlēs un atrakcijās, kā arī vienoties kopīgā ielīgošanā.

Sarīkojums Vērmanes dārza estrādē «Vasaras saulgrieži» notiek projekta «Sadarbības platformas un starpkultūru dialoga veidošana Latvijā» ietvaros, kuru kopīgi īsteno Rīgas Latviešu biedrība sadarbībā ar Latvijas Bērnu forumu, Latvijas Dzimumu līdztiesības apvienību, Jaunatnes organizāciju apvienību «IMKA Latvija», biedrību «Goraļ», biedrību «Latvijas Šovu mākslas asociācija», Latvijas Krievu kultūras biedrību, fondu «Mirdzošs Austras koks», Pilsoniskās sabiedrības attīstības fondu un Slāvu mūzikas biedrību «Sozvučije» un, kas tiek atbalstīts Eiropas Savienības Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda programmas ietvaros.

Projekta «Sadarbības platformas un starpkultūru dialoga veidošana Latvijā» mērķis ir atbalstīt nevalstisko organizāciju attīstību, izveidojot platformu apspriedēm ar trešo valstu valstspiederīgajiem, dialogam starp dažādu kultūru, ticību un reliģiju kopienām, nodrošinot informatīvos resursus, paaugstinot mazākumtautību un citu organizāciju potenciālu, kompetenci un īstenojot kultūras aktivitātes trešo valstu pilsoņu integrācijai Latvijā un iesaistei esošajās nevalstiskajās organizācijās.